Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felmondták a szerződésemet az...

Felmondták a szerződésemet az OTP-nél hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Vettem fel tavaly 850.000ft személyi kölcsönt. Fizettem is majd ebbe az évbe voltak anyagi gondjaim így nem tudtam fizetni sajnos. Jött a semmiből egy csekk 960.000ftrol h egybe fizessem be 14napon belül, persze ez számomra lehetetlen. Felhivtam a behajtot és 2 milliót követelnek vissza részletekbe 8 évre lebontva.. Kérdésem ha bemegyek az OTP be meg lehet valahogy velük egyezni? Járt már valaki így? Előre is köszönöm a segitseget

2018. okt. 25. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Fú, nagyon zanzásítottad a dolgokat. Azért ez nem így működik, hogy felvettem a hitelt, nem fizettem és HOPP, jött a csekk egy kisebb vagyonról. Előtte nyilván többször felszólított a bank is, hogy fizess, különben eladja a hiteltartozásod egy követeléskezelőnek. Még ezen a ponton kellett volna alkudoznod a bankkal, fizetgetni nem egész törlesztőket, csak kis részleteket. Régi trükk, de ilyenkor nem mondhatják fel a szerződésed, ha fizetsz nekik valamennyit. Persze tudom, nincs értelme annak, hogy "mi lett volna, ha..."

A száraz helyzet az, hogy innentől kezdve a banknak semmi dolga veled, tök feleslegesen futnál náluk köröket. Ők eladták a tartozásod egy végrehajtó cégnek, innentől kezdve velük kell tárgyalni.

Sajnos volt nekem is tapasztalatom már végrehajtó cégekkel. Üdítő színfolt, de velem az intrum tök normális volt, mivel munka nélkül voltam ezért felfogták, hogy nem fogják tudni levonni a pénzt a fizetésemből. Mert hogy első körben ezzel próbálkoznak mindig, meg az inkasszóval. Viszont ha nincs semmi amiből letilthatnának, akkor jön az ingóságok és az ingatlan végrehajtás alá vonása, de ez nekik elég sok macera, így általában hajlani szoktak a megegyezésre.

Amit írsz, hogy 960ezerrel tartoztál a banknak, ez a legutolsó felszólítás volt amit még a bank küldött, igaz? Na most, ha Te azt mondod a végrehajtó 2 milliós követelésére, hogy nem tudod kifizetni, de 1 milliót kifizetsz mondjuk 24 vagy 36 havi részletfizetésbe, akkor náluk a labda, hogy erre mit lépnek. Én mindenképp ezt tenném a helyedben és valahogy megpróbálnám kifizetni nekik. Viszont vigyázz, mert ha azzal is elcsúszol, akkor eljátszottad az utolsó ütőkártyád és igazságtalanság, meg jogtalannak érzett követelés ide vagy oda, nem tudsz mit csinálni már, jön a végrehajtás és visznek mindent. Tehát a lényeg, hogy a 2 milliót próbáld alkudni lefele, első körben 1 millióra. Ha ez nekik nem tetszik akkor mondanak rá 1,2-t, még azzal is jobban jársz, mint a kettővel. Ilyenkor a követelés tényleg alku tárgya szokott lenni, méltányosságra és az anyagi helyzetedre hivatkozva (csatolj számlákat, igazolást arról, hogyha munkanélküli vagy, stb.) a pótlékok, bírságok elengedését, határozottan kijelentve, hogy nem vagy rá képes, hogy kifizesd és a megélhetésed napi szinten veszélyeztetné. Ezután ülj le, számold át, hogy mi az amit ki tudnál fizetni havonta fixen és fogalmazd bele ugyanebbe a levélbe, hogy hány havi részletbe fizetnéd meg ezt az összeget.

Tehát még egyszer, a leveledben mindenképp legyen:

- hivatkozás az anyagi helyzetedre, számlák, kimutatások, csekkek, bármi

- méltányosságra való hivatkozás, megélhetés veszélyeztetése az általuk kért összeg kifizetése esetén

- a fenti tényekre hivatkozva méltányosságból egy részét engedjék el a tartozásodnak (ezt Te találd ki, hogy mennyit, én javaslom első körben az 1 milliót)

- részletfizetést kérsz a fennmaradó tartozásra (X hónapra)

Volt már dolgom sajnos behajtókkal, NAV-val, úgyhogy ami nekem bevált azt megpróbálom tovább adni. Ha látják az akaratot, akkor nem szokott gond lenni. Kitartást és sok sikert! Remélem tudtam segíteni.

2018. okt. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Bocs, elsiklottam a lényeg felett, hogy 2 milliót kérnek 8 évi (tehát 96 havi lebontásban), igaz? Akkor igazából már csak a tartozás csökkentése miatt írj egy levelet nekik. Mármint a behajtónak, még mindig. Hivatkozz az anyagi helyzetedre ugyanúgy és jelentsd ki kerek perec, hogy nem tudsz ennyit kifizetni, de a kevesebb összeget megoldod.
2018. okt. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
HÁt ezt korábban kellett volna tenned, amikor láttad, hogy nem tudsz törleszteni. Most már senkit nem érdekel a nyavalygásod a bankban. Már csak behajtóval tudsz megegyezni arról, hogyan fizeted meg, amit kell.
2018. okt. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne félj a behajtóktól, általában normálisak, lehet velük egyezkedni.
2018. okt. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előzőeket kiegészíteném azzal, hogy mindenféle behajtó nem teheti rá a kezét a vagyonodra.


Azt kizárólag végrehajtó teheti, mint adóhatósági-önkormányzati-törvényszéki-önálló bírósági végrehajtó. Ezek közül valamelyik. Ha banki tartozás van, akkor az a végrehajtó önálló bírósági végrehajtó lesz idővel, ha a behajtó cég/követeléskezelő cég nem jár szerencsével.

2018. okt. 26. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!