Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az automaták milyen bankjegyet...

Az automaták milyen bankjegyet adnak ki?

Figyelt kérdés
Mivel mostanában bankjegycserék vannak, lehetséges, hogy az automaták régi-új arányban adják ki még a pénzt, vagy már fel vannak készítve ilyen esetben a csak újak kiadására?

#bankjegy #régi-új
2018. okt. 22. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"lehetséges, hogy az automaták régi-új arányban adják ki még a pénzt?"


Csak a 10 ezres esetében.

Az ezres 10 nap múlva kifut, azt már nem pörgetik vissza.

A 2000-es bankjegyeket nem használják ATM-ekben, és már le vannak cserélve amúgy is.

Az 5000-esből csak új van már forgalomban.

Az 20 000-esből csak új van már forgalomban.

2018. okt. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt időszakban többször vettem fel pénzt - csak régi 10 ezrest adott minden alkalommal.
2018. okt. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
De a régi 10-es nincs is bevonva, miért ne adhatna?
2018. okt. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
#1: Nekem nem rég adott 2000-est is. Bár valóban ritkán ad olyat.
2018. okt. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3-as,írtam olyant valahol,hogy "pedig már nem is adhatna"? A kérdezőnek válaszoltam, arra, hogy az automaták milyen pénzt adnak. Csak furcsa, hogy 3 x vettem fel pénzt és mindháromszor CSAK régi 10 ezrest adott. Egyszer sem kaptam újat. Valamiért most azt nyomatják.
2018. okt. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

En bankban dolgozok, szoktunk ATM-et tolteni.


20ezres, 10ezres, 5ezres, es ezres kazettak vannak. Szerintem bankja valogatja, mi regi 10ezrest forgalomba sima penztarnal sem adunk mar vissza. Nem hogy ATM-be.


Ha 2ezrest ad az automata, valoszinuleg visszaforgatos. Azaz aki befizet ATM-nel, azt a gep minositi, leszamolja, es nem tartja meg, hogy mi dolgozok kiuritsuk, hanem mar vissza is forgatja es kovetkezo kp.felvetnel mar ki is adja egy masik ugyfelnek.

2018. okt. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja es elozo vagyok. Lehet regi 10est is azert ad ki :) mert visszaforgatja azt a penzt, amit mas befizetett. Rendes banki toltesnel szerintem regi 10ezrest mar nem raknak a kazettakba a dolgozok.
2018. okt. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!