Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi idő, mire folyósítják...

Mennyi idő, mire folyósítják az egyetemnek a diákhitel 2-t?

Figyelt kérdés
25-én este megtudtam, hogy felvettek, de önköltségesre. Augusztus 7-én megkaptam az egyetemtől a levelet, ami tartalmazta a szükséges információkat a kollégiumigényléshez,gólyatáborhoz,beiratkozáshoz. Augusztus 7- augusztus 12-ig a kollégiumi jelentkezéshez szükséges papírokat intéztem/intéztük és 12-én este leadtam a jelentkezést. 13-án egy egynapos nyaraláson voltam, majd 14-én megpróbáltam elintézni a diákhitelt, de a NEPTUN-ban probléma volt, még aznap írtam a gazdasági irodának, átirányítottak az oktatási hivatalhoz, akik a diákhitel központhoz passzoltak le, de mivel 16-ig nem válaszoltak, így kitöltöttem a diákhitel direkt-en a hitelintézési papírt és 16-án délután a helyi postán le is adtam. 20-ig kell befizetni az önköltség 50%-át legalább, különben nem csinálhatok semmit sem NEPTUN-ban (pl.: tárgyfelvétel). És most kicsit aggódom, hogy nem fog megérkezni, mivel én eddig azt hittem, hogy 1 max 2 munkanap alatt elintéződik a diákhitel, hiszen mindenhol úgy van reklámozva, hogy ez egy tök egyszerű dolog, de most olvastam, hogy a diákhitel1-et több hét, mire elbírálják. A diákhitel2 esetében ez mennyi idő?

2018. aug. 16. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindkét Diákhitel típust legkorábban október 15-én (vagy ha az nem munkanap, akkor az azt megelőző munkanapon) folyósítják. (Ez a dátum akkor érvényes, ha szeptember 15-ig leadtad a hiánytalan igénylést, egyébként következő hó 15-e.)


Ha augusztus 20-a a fizetési határidő az első részletre, akkor biztosan van valamilyen kérvény arra, hogy ezt tolják ki, figyelembe véve, hogy Diákhitel2-től szeretnéd finanszírozni az önköltséget. Szóval most az intézménnyel próbáld meg felvenni a kapcsolatot.

2018. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Írj a TO-nak. Nálunk volt halasztási kérelem direkt DH-s esetre.
2018. aug. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, közben írtam a gazdasági hivatalnak és annyi volt a dolgom, hogy a NEPTUN-ban megadtam a diákhitel 2 szerződésszámot, illetve a fizetési résznél beállítottam, hogy diákhitel2-ből szeretném finanszírozni a költséget, majd ezután a kedves gazdasági hivatalos hölgy már át tudta állítani a határidőt.
2018. aug. 20. 01:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!