Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért tartják bankban a...

Miért tartják bankban a pénzüket mikor nem hozza hanem csak viszi a pénzt?

Figyelt kérdés
Most vettem ki 10 000 000 forintot készpénzben, 150 000 forintot levontak pénzkivétel költségnek. Mellesleg fizetem a havi díjat is. Utalni sem merek mert az is egy vagyon. Kamatozni meg nem kamatozik.
2018. aug. 9. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó része valszeg tranzakciós illeték volt amit az államnak fizetsz ki.
2018. aug. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a többségnek kedve otthon rejtegetni 10 misit, ami könnyebben tűnik el, ha fizikailag is ellopható. Erre nem gondoltál, Pistike?
2018. aug. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

* nincs kedve


és a párnacihában sem kamatozik.

2018. aug. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 15 millió van állampapírokban, mégis pluszban jöttünk ki, pedig két hete kötöttük újra.


Szóval nálad volt valami bibi.. szimplán a számlán tartottad vagy mi?

2018. aug. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Megosztom egy kedves ismerősöm történetét.

Volt otthon 200 ezer forint készpénze. Nem most, még úgy 15-18 éve, amikor már menő volt bankolni, de még sokan tartottak tőle. Akkor 200 ezer még kicsit többet ért, mint most, de most sem esne jól, ha lába kélne.

Ő tipikusan a huzatba gyűjtögető emberke volt, aztán egy elektromos zárlat miatt leégett a házuk fele. Azért csak a fele, mert az anyja a szomszédukban lakott és észlelte, hogy baj van.

Azt hiszem mondani sem kell mennyire kellemetlen, ha se pénz, se ház...


De van még egy sztorim. A régi szomszédunk egy idős néni volt, aki eladta az örökölt házat miután meghalt az anyukája. A gyerekei Olaszországban élnek, nem sokkal az adás-vétel után kiutazott hozzájuk két hétre. Közben betörtek hozzá és feltúrták a házának az utolsó négyzetcentijét is.

Egy faluban gyorsan terjednek a hírek és gondolták öregasszony... biztos nem a bankban tartja a pénzét. Pedig de. És milyen jól járt.


Szóval általában ezért tartják az emberek a pénzüket a bankban. Meg mert oda megy a fizu és a mai világban valahogy mindent egyszerűbb online intézni (nekem), mint postára járni a sárga csekkekkel, csak hogy egy példát mondjak.

2018. aug. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha 10 misit kp-ban fizetni elég fura dolog a mai világban.
2018. aug. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk én alapból nem értem hogy vesz le valaki és miért 10 milliót. Miért nem utalja.


Amúgy be kell fektetni, és akkor visszahozza a veszteségét legalább. A párna alatt tartott pénz értéke is romlik, várhatod mikor rabolják el, és alapból nem kényelmes sem kis sem nagy összegeket magunknál hordani.


Én egyszer vittem haza 1,5 milliót, végig azon gondolkoztam, mi van ha épp most rabolnak ki, ugrott egész évi megtakarításom. Kis összeget meg végképp nem szeretek készpénzezni.

2018. aug. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Mondjuk én alapból nem értem hogy vesz le valaki és miért 10 milliót. Miért nem utalja."


Mert a vevő csak készpénzt fogadott el.

2018. aug. 9. 19:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!