OTP vagy Erste bank?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és diák számlát szeretnék nyitni. Erre a két bankra sikerült leszűkíteni a kört. Vajon melyik a jobb? Melyik érné meg jobban? Miután betöltöm azt az életkort ahol már nem lehet igénybe venni ezt a számlát, akkor melyik bank lenne a jobb? Jelenleg ahogy néztem mindegyik ingyenes, az utalások is és havi két pénzfelvétel is ingyenes. Melyik bankot lenne érdemes választani hosszú távon?
2018. aug. 8. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Én az OTP-t választottam.

Nálunk megszűnt az Erste-nek a a fiókja.


Az OTP-vel meg tökéletesen megvagyok elégedve. Ingyenes és 24 éves koromig minden ingyenes.

Még nem volt vele problémám.

2018. aug. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Diákszámlánál kb. ugyanazt tudja mindkettő. Utána meg attól függ, mennyi lesz a fix jövedelmed.


OTP mellett talán az szól, hogy sok helyen van automatájuk és fiókjuk, ez lehet előny. De ez nem egy élere szóló döntés, bármikor bezárhatod a számlád, ha nem vagy megelégedve és nyitsz egyet a másiknál.

2018. aug. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. aug. 8. 14:38
 4/5 anonim ***** válasza:
OTP a legszemetebb bank.
2018. aug. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az OTP[...] ingyenes és 24 éves koromig minden ingyenes."


Hát ez így konkrétan nem igaz. Alapvetően a számlavezetés és a bankkártya van ingyen, más pedig nem. Ezzel szemben az Erstenél évi 2038 forintot ki kell fizetni kártyadíjra, tehát eddig valóban nyert az OTP.


Azonban ha ezen túllépünk, akkor a következőt látjuk: Az OTP-nél ha a netbankot nem csak arra szeretnéd használni, hogy megnézd az egyenlged, hanem mondjuk átutalást szeretnél indítani, akkor ezért havi 150 forintot kell fizetned, amivel árban ugyan ott vagy, mint az Erste bankos bankszámlával, ahol a bankkártyáért fizetsz kb. ennyit.

Az átutalás díja szintén az Erste-nél olcsóbb. ( ha az átutalásra vonatkozó kedvezményt választod, akkor 0,3%, minimum díj nélkül, míg az OTP-nél minimum 250 forint bankon kívülre.)


Az OTP mellett szól ugyanakkor, hogy ott MasterCard kártya jár a bankszámlához, amivel az online fizetésnél nem lesz gondod, az Erste-nél viszont alapból Maestro kártyád adnak (vagy adnak ott is MasterCardot, Visa Electront, de drágábban), amellyel külföldi weboldalon nem fogsz tudni fizetni.


Döntsd el, hogy neked a fentiek közül mi a fontos.

2018. aug. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!