Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi lesz, ha kihagyok 1 hónapot...

Mi lesz, ha kihagyok 1 hónapot az OTP lakástakarék fizetéséből?

Figyelt kérdés

Az OTP-nél fizetem a havi 20 ezret, illetve ott van a lakáshitelünk is (azért fizetem, hogy hamarabb kipörögjön majd a hitelünk).

A munkahelyem sajnos kevesebbet utalt a szokásosnál, így szükségem lenne arra az extra 20 ezer forintra.

Mi lesz, ha ebben a hónapban kimarad? Lehet baj a már meglévő hitelünk szempontjából, vagy ez ettől független dolog?



2018. júl. 31. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem hinném hogy bármi gond lenne, jövő hónapban duplán fizetsz. De én befizetném, a szükséges pénzt meg a meglévő hitelkeretem terhére venném fel. Gondolom ez nem egy nagy összeg, nem vág földhöz a kamat 1-2hétre.
2018. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%
kivégeznek
2018. júl. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy milyen már, hogy valakit hazavág 20ezer Ft mínusz?!
2018. júl. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelzed a bank felé, hogy egy hónapot kihagynál.
2018. júl. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

-60 ezerig le tud menni a számlám, de ezt ma valószínűleg ki kell bővítenem -100-ig, hogy legyen plusz 40 ezrem..ehhez kellene még a 20 ezer, hogy be tudjak fizetni egy csekket és maradjon kajára is a hónapban. :( Sajnos tényleg nem gondoltam, hogy kevesebbet kapok a vártnál, mert plusz munkát is vállaltam (bár nem szándékos volt, csak a titkárnő elfelejtett szólni a bérszámfejtőknek az extra fizetésről).

Emiatt gondoltam erre a megoldásra.

Tehát nem lesz semmi gond, ha kimarad 1 hónap? (Nem baj, ha elesek párezer állami forinttól 10 év múlva.. :) )

2018. júl. 31. 10:14
 6/10 A kérdező kommentje:
Másfél hónapja vettük meg a lakást és sajnos minden megtakarításunk ráment (plusz az albit is fizetnünk kellett +1 hónapig az átmeneti időszakban)..ezért vállaltam extra munkát, hogy ne legyünk sz.rban ebben a hónapban, de sajnos így jött ki a lépés.
2018. júl. 31. 10:16
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

2-es, aki a 3-as is: a rosszindulatú beszólásaid helyett inkább adj hálát az Istennek, ha Te még soha nem kerültél olyan helyzetbe, hogy 20 ezer ft hiányát megérezd.


Kérdező, ha tudod, akkor megoldhatod úgy, ahogy írtad - hitelkeret bővítés - de ha úgy nem megy, akkor akár még Providenttől is kérhetsz kis összegű kölcsönt - azzal is kipótolhatod, ha amúgy is meg van rá a fedezeted, csak nem kaptad meg.

2018. júl. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 31. 14:37
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

"inkább adj hálát az Istennek"


Neki ehhez semmi köze, én csináltam magamnak jól, hogy mindig volt kis félretett pénzem. 20ezer Ft már SEMMI a mai világban.

2018. júl. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%

#9


Nekem is van félretett pénzem, de ettől még nem szólogatok be a másik embernek, aki megszorult és nem "fényezem" magam.

Ha arra akartál rámutatni, hogy jó, ha van félretett pénze az embernek, akkor azt más módon is meg lehet tenni, mint a másikat leszólva, leugatva. Ennyi.

2018. júl. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!