Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez mit jelent pontosan (diákhi...

Ez mit jelent pontosan (diákhitel cafetériaként)?

Figyelt kérdés

[link]


Nem értem. Ha cafetériaként kapom meg, akkor az ugyanúgy bekell fizetnem mintha pénzt kapnék. Gondolom ha ennyivel több cafetériát kapok, akkor annyival több fizetést. Mert miért is fizetne a munkáltató többet mint eddig?

Miért kedvező? És mit jelent jelen esetben, hogy adómentes?


Egyébként nem vagyok hülye, de az adózásról fogalmam sincs, azt a munkáltatóm intézi, egy komoly cégnél dolgozok, de az már a bérszámfejtők és a könyvelők dolga. Én azt tudom, hogy mennyit kapok.


26 F



2018. júl. 28. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A cafeteria a béren kívüli juttatások gyűjtőneve. Ezt azért adja a munkáltató, mert azt kisebb adóteherrel tudja biztosítan ia munkavállaló számára, mint a munkabért. Például ha nettó 20 ezer forint fizetésemelést akar neked adni, az neki kb 40 ezer forintba kerül havonta. Esszel szemben ha a diákhiteled törlesztésébe szeretne besegíteni 20 ezer forinttal, akkor az neki 20 ezer forintba kerül - mivel az adott cafeteria elem, mint ahogy a fenti weboldal is mutatja, adómentes.


Vagyis a cafeteria általában azért jó a munkáltatónak, mert úgy tud neked juttatást adni, hogy az neki kevesebbe kerül, mintha készpénzt adna. Neked meg azért jó, mert kapsz valamit.


És hogy "miért is fizetne a munkáltató többet mint eddig?": Gondolom nem fog neked személy szerint többet fizetni, az valóban a fizetésed emelése lenne. Viszont vannak cégek, ahol megmondják, hogy havonta X ezer forint cafeteriát adnak, amit aztán te arra hazsnálsz fel, amire szeretnéd: kérheted Erzsébet-utalványként, SZÉP kártyára. Ha neked lenne ilyen lehetőséged, akkor megmondhatnád, hogy a cafeteriát a diákhitel tölesztésként kéred.

2018. júl. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak hozzátenném, hogy ezt el is felejtheted, mivel jövőre már csak SZÉP-kártya lesz, mint cafeteria-elem, nagy örömünkre...
2018. júl. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A cafeteria a béren kívüli juttatások gyűjtőneve


Nem. A cafeteria a béren kívül adható juttatások gyűjtőneve. Ez utóbbi nem azonos a béren kívüli juttatással.

Béren kívüli juttatás kizárólag a kp es a szép. Emellett adhatók még adómentes illetve egyes meghatározott juttatások.

2018. júl. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!