Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 18-30 körüliek! Kötöttetek...

18-30 körüliek! Kötöttetek fundamenta lakástakarékot, gondolkodtok rajta? Milyenek a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

2018. júl. 2. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

38 vagyok annó kötöttem 2007-2009ben építkeztem. Semmivel sem jártam jobban mintha a párnám alá tettem volna. Talán annyival hogy nem lett elköltve ez a pénz: Amugy kamu.


papíron szépen levezeteik ezt neked, de majd ha kiveszed csak számolj egy kicsit.

2018. júl. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Első hülyeséget beszél.


Kapsz rá 30% állami támogatást. Az azért nem rossz. Kapsz a pénzedre kamatot is.

Ha kötsz több családtagra, akkor egész szép pénz hozhatsz össze, persze csak ha van havi 40-60ezred félretenni.


A másik része a hitel. Egyelőre a fundamentánál kevés kedvezőbb hitel van szerintem. Végig fix a kamata, hónapra pontosan meg tudom mondani, hogy a 12 évem alatt mikor mennyi lesz a törlesztőm.


Nekem jó a tapasztalatom. Kiszámolgattam annó bankokra, hogy kivel mennyi lenne az összes visszafizetendő összeg, és mérföldekkel a fula nyert.


Amúgy a kérdés, hogy mi a célod vele.

2018. júl. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a másodiknak, annyi kiegészítést tennék hozzá, hogy amennyiben a hitel nem érdekel, érdemes megnézni a másik 3 LTP-t is (OTP, Erste, Aegon), hogy ki tudsz-e fogni egy olyan lehetőséget, ahol minimális, vagy akár 0 Ft-ért tudsz számlát nyitni, mert az ilyen LTP-knél az a nagy kiadás.
2018. júl. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bár jelenleg 44 felé járok, a harmincas éveimben is volt és jelenleg is fut lakástakarékom.

Jó dolog, egy a titka: tudd meghatározni a célt, amire használni szeretnéd, mérd fel annak a várható költségét (inkább túlbecsüld, mint alá) és ennek megfelelően lődd be a szerződéses összeget.

2018. júl. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Jelen pillanatban is 5 lakástakarékot fizetek.

Ez több mint 1,5 millió megtakarítás évente.

2018. júl. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kötöttünk mindketten a párommal. Kb 600 ezer nyereség lett kettőnknek 4 év alatt és pont fel tudtuk használni lakás vásárláshoz de persze hitel is kellett (nem ltp-s hitel, hanem más banknál volt olcsóbb) Aztán kötöttünk új LTP szerződéseket, sőt, most már 4-et és ezeket majd előtörlesztéssel a hitelbe toljuk. Így gyakorlatilag kamatmentes lesz a hitelünk, sőt, kevesebbet kell összesen fizetnünk, mint amit kaptunk. Az állami támogatásnak hála. Szerintem érdemes kötni.
2018. júl. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Engem az erdekelne, hogy az athidalo kolcsont ugye elvileg a szerzodeskotes utan rogton igenybe lehetne venni. Mi van akkor, ha nincs hitelre szuksegem? Tehat kotok egy 4 eves, 20 ezres fundamentat, mert kb annyi penzre lesz szuksegem mondjuk lakasfelujitashoz. Ebben az esetben is megkaphatom elore a penzt, vagy csak 4 ev utan? Bocsi az ekezetek hianya miatt.

Az a gondom, hogy 4 ev alatt siman emelkedhetnek annyit a lakasarak, hogy a maihoz kepest a nyereseg oda is lesz

2018. júl. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az áthidaló kölcsön után piaci kamatot kell fizetned.
2018. júl. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó: nem. Az áthidaló kölcsönnel a szerződéses összeget (megtakarítás+hitel) veheted igénybe, ha megfelelsz a feltételeknek. Máshogy nem is volna logikus.

Ha csak a megtakarítási részre van szükséged, végig kell vinned a minimum 4 évet.

2018. júl. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocs, nem utolsó...utolsó előtti... Beesett még egy válasz közben...
2018. júl. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!