Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Törvényes ha euróbol forintra...

Törvényes ha euróbol forintra majd forintrol euróba váltom a pénzt, és ezzel probálok nyerni?

Figyelt kérdés
Tehát nincs adó alapja ennek vagy barmi? Emellett megeri? Kulfoldon dolgozom. Szeetnek felretenni és ha ugyse nyulok hozza, miert ne forgathatnam meg?
2018. jún. 25. 09:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Törvényes de a nyereség után adózni kell. De ebből nem lesz nyereség az tuti
2018. jún. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hogy kell utanna adozni ha csak a szamlamon tartom a penzt? Hisz mind8g utalok magyar szamlamra 1-2 max 5 euro elteres szokott lenni.
2018. jún. 25. 10:52
 3/11 anonim ***** válasza:

Tehát mondjuk a saját devizaszámládról veszel fel eurót, átváltod és befizeted a forintszámládra és fordítva?

Törvényes, de nem véletlen nem csinálja ezt mindenki, ugyanis a vételi és eladási árfolyamkülönbözet miatt minden váltás kevesebbet ér egymás után. Hosszú távú árfolyamváltozás hozhat ugyan nyereséget, bár nem nagyon ismerek senkit, aki ezzel gazdagodott volna meg.

2018. jún. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sima szamlarol beszelek ahova fizut utalnak stb. Van eurosom es forint alapum is. E ketto kozt gondoltam teszegetni. Hisz 1000 euronal is mar 2 ft eses/novekedes tobb penzt hoz mint az utalas koltsege
2018. jún. 25. 11:15
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, de nem középárfolyamon történik a váltás...

Euró Forintszámláról devizaszámlára utalásakor eladási árfolyamon adnak neked eurót, ha eurót utalnak forintszámládra, akkor vételin.

A tranzakciós árfolyameltéréseken csak veszteni tudsz.

2018. jún. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
En a kozeparfolyamira gomdolam. Es miert tudok rajtuk csak vesztrni? Eltudod mondani? Tenyleg erdekelne:) hisz en csak a nyereseget latom belole.
2018. jún. 25. 14:34
 7/11 anonim ***** válasza:

"nem középárfolyamon történik a váltás...


Euró Forintszámláról devizaszámlára utalásakor eladási árfolyamon adnak neked eurót, ha eurót utalnak forintszámládra, akkor vételin."


Ezt a két mondatot sikerült értelmezni? Mert akkor egyértelműnek kéne lennie, hogy miért nem tudsz nyereséget realizálni...

2018. jún. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akarmikor utaltam mindig kozeparfolyamon volt. Hisz kerdeztem is miben szamoljak a bankostol. Es mondta kozeparfolyam es o is ugy szamolta es utalta. Tehat nem a valuta es a devizat nezem. Igy nem ertem a feltetelezest.
2018. jún. 25. 15:38
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert a devizaszámládról középárfolyamon vonják le az eurót és úgy is írják jóvá.

Példák:

Eladási 320

Közép 314

Vételi 308


Utalsz a devizásról 100 eurót, levonnak 31 400 értékű eurót középárfolyamon.

Forintszámlán jóváírják a "megvett" eurót 308 forintos árfolyamon, azaz kapsz 30 800-at.

Eredmény: -600


Utalsz a forintosról 1000 eurót a devizaszámlára.

Jóváírják a devizaszámlán a KÖZÉPárfolyamon, 314 000 értékben lesz euród.

Levonják a forintszámláról ELADÁSI árfolyamon, azaz 320 000-et (mivel "eladtak" neked eurót, hiszen forintod van).

Eredmény: -6000


Hidd el, ha ezzel keresni lehetne, mindenki csak utalgatna.:))

2018. jún. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod. Jol vazoltad. Mar ertem. Koszi a turelmed:)
2018. jún. 25. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!