Miért rossz a magas hozam?

Figyelt kérdés

[link]


Sziasztok ezt a cikket próbáltam fejtegetni , de nem teljesen értek mindent. A hozam növekedés növekvő kockázatot is jelent?

Illetve ha nő az adott kötvény hozama , akkor az miért hat rá negatívan? Nem pont hogy pozitívan kellene rá hatnia , és ebből miért fakadhat államcsőd?


Válaszaitokat előre is köszönöm ! Szívesen fogadok regényeket :)



2018. máj. 29. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én értelmezésemben a cikkben tárgyal ok-okozati viszonyok épp fordítottak. Nem azért nő a kockázat, mert nő a hozam, hanem azért nő a hozam mert nő a kockázat.

A befektetők alacsony hozam mellett már nem veszik meg az állampapírt, mert úgy vélik, hogy a megnövekedett kockázatra magasabb hozam dukál- avagy azonos hozammal találnak máshol kisebb ockázatú befektetést.

2018. máj. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Államkötvény = kölcsön nyújtása egy államnak. Ha az adott állam hitelminősítése jó, akkor a hitelezőknek kisebb a kockázat, ezért az állam kevesebb hozamot (kamatot) fizet a kötvények (vagyis a kölcsön) után. Tehát az állam olcsóbban kap hitelt a befektetőktől.


Akár negatív kamat is előfordulhat, ha a befektetők annyira bíznak az adott államban, hogy még akkor is veszik az államkötvényeket, ha azok után még nekik kell fizetni. Ilyenkor az adott állam államadóssága ugyan nő, de a cash-flow pozitív, hiszen az állam által fizetendő kamatteher csökken, mert a hitelező fizet azért, hogy hitelezhessen. (Ilyen már Magyarországon is előfordult az utóbbi időkben. [link]


Ennek az ellentéte, amikor az befektetők kevésbé bíznak az államban. Akkor az állam kénytelen növelni az államkötvények után járó kamatot, mert különben a befektetők nem veszik az államkötvényeket.

És ugye ha a kamatok (hozamok) nőnek, az azt jelenti, hogy az államnak több az államkötvények után a kamatkiadása. Ez pedig a költségvetés kiadási oldalát növeli, tehát nő a csődkockázat is.

2018. máj. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi! Így érthető :)

Második te érthetőbben magyarázod el mint a saját pénzügyi tanárom.

2018. máj. 29. 15:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!