Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meleg párként is ugyanolyan...

Meleg párként is ugyanolyan könnyen hitelhez juthatunk?

Figyelt kérdés

Ha együtt élünk, de nincs róla semmilyen papírunk, akkor lehetünk például adóstársak és a bank ígyis ad hitelt? Mivel lakáshitelről lenne szó, ezért egy fizetés nem lenne elég a hitelhez. Vagy mindenképp kell róla papír, hogy élettársak vagyunk?

Köszönöm a válaszokat!


2018. máj. 15. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálam is nagy kérdés volt, mi egy hetero pár vagyunk, de nincs gyerek, házasság, eljegyzés se.

Abszolút nincs hátrány ebből (mondjuk inkább úgy mondom, a házasság nem előny).

A bank adóstársaknak tekint titeket, ilyen szempontból a másodunokatestvéreddel is felvehetnél hitelt, nem kell róla semmi papír, hogy mi a viszonyotok.


Mindkettőtök jövedelme számít majd a jövedelemalapba, és mindketten egyformán viselitek majd a hitelt (még akkor is ha csak az egyikőtök szerezne valamiért tulajdonjogot).

Persze ami nálatok kiesik kedvezményként, az a CSOK de nem olyan hűde nagy dolog az se.


Ha adhatok tippet, egy jó, független hiteltanácsadóhoz menjetek el (tudok ajánlani), mert minden ilyet vele végig tudtunk beszélni és tök sokat segített a hitelben. :)

2018. máj. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem vagytok bejegyezve akkor maximum adóstársként vagy kezesként veszik majd a másikat figyelembe. Ennél lényegesen jobb a bejegyzett élettársi kapcsolat.
2018. máj. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az adóstársnál nem tudom mi a jobb a bank számára? Nem értem, az utolsó választ!


Természetesen ugyanúgy felvehettek. Adóstársak lesztek mindketten, innentől fogva jogilag ugyanolyan garanciát kap a bank, mintha mellé még házasok is lennétek.


Hiába nincs vagyonközösség köztetek, a hitel (és az ingatlan is nyilvánvalóan) közös lesz.

2018. máj. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ha nem vagytok bejegyezve akkor maximum adóstársként vagy kezesként veszik majd a másikat figyelembe"


Mert mi másképp lehetne?

Mi házastársak vagyunk és úgy vettünk fel lakashitelt. Én vagyok az adós, feleségem az adóstárs.

2018. máj. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!