Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Személyi kölcsön, segítség kérés?

Személyi kölcsön, segítség kérés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Otp-s vagyok jelenleg másfél éve, havi fix 140-150 ezres fizetéssel, ami a számlámra érkezik, és emellett persze kapok egyéb pénzeket kézhez, ami most itt talán nem is lényeges..

Hitelkeretem is van, ami a fizetésem kétszerese és szinte teljesen fel van használva a családom miatt, mivel nem hagyják visszatörleszteni..

Szeretnék kölcsönt felvenni, hogy el tudjak költözni és tudjam rendezni az adósságomat is..

Tegnap voltam bent a bankban, és az ügyintéző azt mondta, hogy a mínuszban lévő hitelkeretemtől függetlenül tudok felvenni kölcsönt.

De.. 20 éves vagyok..

Hétfőn szeretnék visszamenni, és elintézni, hogy mennyit vegyek fel és mennyi időre.

Mire számítsak? Sikerülni fog? A hölgy azt mondta, hogy tudok, akkor tényleg?

Vagy, ha nem, akkor honnan tudnék pénzhez jutni?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2018. máj. 12. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Jezusom 20 eves vagy es mar halmozod az adossagokat? 30 eves korodra hajlektalan leszel. Gondold at ezt.
2018. máj. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Tanacsom:


hazudj otthon valamit hogy lecsokkentettek a beredet 100 ezerre mondjuk mert tonkretettel valamit amit levonnak a beredbol.


Igy felre tudod tenni ezt a havi 40-50 ezer forintot es par honap alatt osszegyujtesz annyit hogy elkoltozz.

2018. máj. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Megjobb:


Nem kell elkoltoznod! Es hazudnod sem! Egyszeruen fizess "alberletet" anyadeknak! Adj nekik havi 40 ezret es kesz. Kussoljanak be. A tobbi a tied.

2018. máj. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
De ha mondjuk foznek is rad, akkor adhatsz tobbet, pert egy fonak 30 ezer / ho a kaja. Szoval adj nekik vagy 60 ezret, a tobbibe nem szolhatnak bele.
2018. máj. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Volt már próba ilyen ügyben, hogy fizetek, mintha albérletben lennék, de sajnos ez a dolog nem tud így működni..

Ezért szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan tudnék azonnali készpénzhez jutni, akár hétfőn?

Nem szeretnék több adósságot felhalmozni, de míg velük lakok, addig csak jönni fognak..

Egyéb dolgokról ne is legyen inkább szó, sajnos nincs értelme tovább várni, minél hamarabb kéne elköltözni.

Ki milyen ötletet tudna erre nekem mondani?

Kérlek segítsetek..

Hogyan jussak pénzhez az adott feltételek alapján?

A visszafizetése megoldott lenne az idő múlása során, ezért kéne jelen pillanatban, hogy előre tudjak lépni..

2018. máj. 12. 16:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem jól látod ezt a kérdést, kérdező: a kérdésedből az derül ki, hogy mindenáron pénzhez akarsz jutni, DE!

Mégis hová szeretnél költözni? Tudod azt, hogy ha különköltözöl, akkor min. havi 100 ezer ft el fog menni albérletre+ rezsire? Akkor fogsz még csak igazán eladósodni, mert akkor a mardék pénzből alig fogsz tudni kijönni! Vagy pl. aztt tudod, hogy albérletnél nem csak azt a havi pénzt kell kifizetni előre, amikor bérelsz, hanem előre le kell tenni minimum 1, de inkább 2 havi kauciót?


"szinte teljesen fel van használva a családom miatt, mivel nem hagyják visszatörleszteni."


Mi az, hogy nem hagyják visszatörleszteni? Más is hozzáfér a bankszámládhoz? Ha igen, akkor azonnal tiltsd le. Ha nem, csak állandóan kérnek, akkor meg üljetek le, beszéljétek meg, kb. mennyi a lakhatási költséged és annyit hazaadsz - a többivel meg megpróbálsz 1-2 hónapig spórolni, hogy a hitelkereted visszatöltődjön.

Ha x összeget hazaadsz, amit megbeszéltetek, akkor jogosan mondhatod utána, hogy nem, ennél többet nem adsz.

De ha nincs megbeszélt összeg, akkor állandóan csak kéregetnek - akkor persze, hogy elfogy a fizetésed.

2018. máj. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én ezekkel tisztában vagyok, és nem egyedül fizetném, de a felvett összeg kellene az elköltözésre..

Sajnos, ismétlem magam, nem tudom megtenni, hogy változtathassak a dolgokon, mert akkor meg nem lenne hol élnem.

Nem unalomból írtam ki ezt a kérdést, hanem hogy valamiféle segítséget kapjak a problémámra ötlet formájában.

2018. máj. 12. 22:23
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó, épp azért próbáltam megvilágítani az albérletben élés nehézségeit, hogy rávilágítsak: nem biztos, hogy ez a jó megoldás - ráadásul még jobban eladósodsz.

Ha hiszed, ha nem, az is egyfajta segítség, hogy megpróbállalk megvédeni az eladósodástól. próbálnék másfajta segítséget is ötletelni, csak épp semmit nem árulsz el a jelenlegi helyzetedről - így meg azért nehéz segíteni. Az is még csak most derült ki, hogy valakivel együtt lennél albérletben: élettárs, barát, annak van munkája, ha igen, mennyi a keresete?

Mert könnyen lehet, hogy cseberből vederbe esnél.


Arról nem beszélve, hogy nem egy ismerősöm él albérletben, s bár a szerződésben 1 hónap a felmondási idő, de nem egy ismerősömnél előfordult, hogy a tulaj meggondolta m,agát, nem kiadja, hanem eladja a laksát az albérlő feje felől, az albérlőnek meg mennie kell, s bizony volt olyan, aki NEM TALÁLT albérletet egy hónap alatt. Nem mondom, hogy Te is így fogsz járni, csak a számodra ismeretlen buktatókat próbálom felvázolni.


Az meg, hogy kapsz-e hitelt és mennyit - úgysem rajtunk múlik, hanem a bankon - amely akár indoklás nélkül is elutasíthatja a hitelkérelmedet.

2018. máj. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!