Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kitől kellene megvennem a házat?

Kitől kellene megvennem a házat?

Figyelt kérdés

Adott Anna és Béla, akiknek van egy közös házuk.

Ők felvesznek egy kölcsönt, amit nem tudnak fizetni, a bank elvenné a házat.

Viszont az Eszközkezelő megengedi, hogy maradhassanak az ingatlanban, albérleti díjért cserében. Innentől kezdve ők kezelik az ügyet, nem a bank.


Ha én ezt a házat meg akarnám venni, kinek kellene kifizetnem a vételárat? Az Eszközkezelőnek, vagy a bent lakóknak?


Az hozzátartozik a történethez, hogy a bent lakóknak van vagy 3M ft tartozásuk, nincs víz, se gáz, szeméttartozás is van, satöbbi.


2018. máj. 7. 15:16
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Én ezt értem, de a helyzet ennél bonyolultabb.

Anyám lakik bent apámmal.

Utóbbi semmit nem fizet, így anyámnak kell egyedül állnia az albérletet. Kihasználja apám, mert tudja, hogy úgyis befizeti az "utca" helyett.

Ezért szeretné anyám, hogy megvegyem, hogy így ki lehessen rakni apámat.

De ezek szerint ez nem lehetséges.

2018. máj. 7. 21:37
 12/14 anonim ***** válasza:
A két bent lakó birtokon belül van. Szóval eleve az is kérdés, hogy az eszközkezelő amúgy eladja-e az ingatlant és az is, hogy a tulajdonos változása hogyan érinti a bent lakók jogait. Ügyvéd kell ehhez - a vásárláshoz amúgy is, előbb utóbb. Szerintem kezdd az eszközkezelőnél: eladják-e, mennyiért, kinek a dolga a terheket (közmű tartozások) viselni, kiürítve adják-e vagy lakottan.
2018. máj. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az állam megvette az ingatlant, amiben a bedőlt hitelesek tovább lakhatnak, valamint visszavásárlási joguk van feltüntetve a tulajdoni lapon.


Most az állam (Eszközkezelő Zrt.) a tulajdonos, de a bent lakóknak elsőbbségi joguk van az ingatlanra.

Az nem lehetetlen, hogy erről lemondjanak, és Te megvedd az Eszközkezelőtől az ingatlant.


Mindenféleképpen az Eszközkezelőnél érdeklődj!

2018. máj. 8. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Vagy menj el ügyvédhez.

Lepapírozzátok, hogy adsz kölcsön anyukádnak x millió Ft-ot, amiből visszavásárolja a házat. És ha nem adja meg neked a pénzt X időn belül, akkor a ház a nevedre kerül.

És akkor nincs kockázat, hogy rád írja, vagy nem.

2018. máj. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!