Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a hitelkártyámon túlfizetés...

Ha a hitelkártyámon túlfizetés van, azt le tudom vásárolni, anélkül, hogy mínuszba menjen a számlám?

Figyelt kérdés

Van 8000 ft túlfizetésem. Tudom, hogy ezt nem adja nekem a bank. Találtam egy ilyet leírást:

"Túlfizetés

A Bank az adott Elszámolási időszakban felhasznált hitelkeret mértékét meghaladó, valamint a Türelmi időszakon kívüli

az előző elszámolási időszak költéseit meghaladó – befizetéseket Túlfizetésként kezeli. A Túlfizetés összege a

felhasználható hitelkeret mértékét nem növeli, a Túlfizetés összegére a Bank kamatot nem fizet."


Ebből azt jelenti, hogy én ezt el tudom költeni? Nem akarom az egészet, pl. csak 3000ftot, és a maradék 5000 ftból rendezi a bank a tartozást.

Tévedek?


Am nincs fennálló tartozasom, pont ma van a fizetési határidő, ha pl most fizetesi időszakban használom így, hogy ba túlfizetési pénzt költeném, milyen következményei lennének?


2018. máj. 2. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
A hitelkártyádon nincs pénz, csak a hitelszámládon.De nem veheted fel, mert írja, hogy a túlfizetés összege a hitelkeret mértékét nem növeli.
2018. máj. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 xswerdy ***** válasza:
milyen tartozást rendez a bank az 5000 Ft-ból? Ha túlfizetésed van, az azt jelenti, hogy pozitiv az egyenleged. Azaz jelen pillanatban nem veszed igénybe a hitelkeretet, hanem pozitiv egyenleget parkoltatsz a hitelkártya számlán. Vannak bankok, akik ezt amúgy nem szeretik, a hitelkártyán használd csak ki a hitelkeretet. Ezért is nem fizetnek kamatot (akkor sem fiztettek, amikor amúgy a betétekre még észrevehető mértékű kamat volt).
2018. máj. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor a túlfizetést nem tudom vásárlásra felhasználni ezek szerint.
2018. máj. 2. 17:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért ne tudnád? Honnan sikerült ezt a következtetést levonni?
2018. máj. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igazából nem vontam le sehonnan, csak utána olvastam neten, volt olyan személy, aki amelyik banknál volt, le tudta a túlfizetést vásárolni, más banknál nem volt ilyen lehetőség. Nekem pedig nehéz a felfogásom, de ez már leesett szerintem.


"A Hitelszámla pozitív egyenlege, a túlfizetés nem minősül betétnek, arra a Bank, nem fizet kamatot. A hitelszámlán nem

követelmény a pozitív egyenleg fenntartása. A hitelszámlán lévő pozitív egyenleg összege nem eredményezi a Hitelkeret

összegének növekedését, továbbá a Bank e pozitív egyenleget kizárólag a számlával kapcsolatban felmerülő díjak,

költségek, és terhelések jóváírására fordítja – mindaddig, amíg az fennáll –, Hitelkártya esetében az elszámolási időszak

zárásának napján."


Mondjuk ebből azt vonom le, hogy le lehet.

OTP Bank egyébként.

2018. máj. 2. 19:07
 6/10 A kérdező kommentje:
Meg azt, hogy ez zárolás napján szépen eltűnik onnan, ha nem vásárolom le. Igazam van?
2018. máj. 2. 19:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit túlbonyolítod, ugyanúgy tudod használni a pozitív egyenleget, mint a hitelkeretet. Annyi hátrány lehet csak, hogy a kedvezmények nem járnak hozzá, pl. visszatérítés, pontgyűjtés stb.
2018. máj. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, valószínű túlbonyolítom.. akkor még 1 hülye kérdés. A túlfizetést nem kell visszafizetni?
2018. máj. 2. 21:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem. Az nem hitel, hanem te pénzed.
2018. máj. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A túlfizetésből - amit hitelkártyánál utálnak a bankok - általában az éves díjat, kamatot, ezt-azt szedik le, egyszercsak elfogy. Elég 0-ban tartani ezeket a kártyákat, nem kell pluszba menni.
2018. máj. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!