Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » PayPal-lal kapcsolatosan van...

PayPal-lal kapcsolatosan van valaki aki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyéni vállalkozó vagyok és a külföldi ügyfeleim kivétel nélkül PayPal-on fizetnek nekem, euroban.

A probléma az lenne, hogy iszonyatosan rosszul váltja az eurot (meg mindent igazából) és amikor lekérem a pénzem bankszámlára, akkor nagyon rosszul járok. Nem is feltétlen a kieső bevétel zavar, hanem hogy a számlát a valós euro összegről állítom ki, de ott meg az MNB árfolyamon kell megadni az összeget, ami közel sem egyezik azzal amit valójában lekérek. Emiatt feleslegesen merül az éves KATA keretem is. Mivel csak forintban kérhetem le a pénzt, ezért érdekelne, hogyha nyitnék egy deviza számlát, akkor engedné-e a PayPal, hogy euroban kérjem le a pénzem, vagy alapból nem fogja engedni csak azért, mert Magyarországról regisztráltam?

Köszönöm előre is!



2018. ápr. 28. 22:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Jaj, a dolog pontosítása miatt még hozzátenném, hogy nem euroban küldöm a forint számlámra a pénzt, akkor nyilván nem csodálkoznék azon, hogy forintban érkezik meg. Hanem amikor lekérem a pénzt, akkor a PayPal már automatikusan át is konvertálja amit csak elfogadni tudok, vagy törölni a tranzakciót. Utána küldi el a forintot a számlámra.
2018. ápr. 28. 22:01
 2/5 anonim ***** válasza:
Magyarországi számlára csak forintban fog engedni utalni. Nyithatsz külföldi paypalt és az adott ország számlájára engedni fog a helyi valutában utalni. Vagy nyitsz egy számlát külföldön, vagy egy transferwise borderless számla is érdekes lehet, oda nem tudom engedni fog e a paypal utalni, próbáld ki.
2018. ápr. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a "baj", hogy vagyok olyan hülye, hogy full legálisan csinálok mindent és üzleti PayPal-t nyitottam, adószám, stb. Könyvelőm is kéri a havi kivonatot, hogy meg tudja csinálni a bevételi nyilvántartást. Ahhoz meg, hogy nyissak egy külföldi PayPal-t ehelyett, vagy emellett, ahhoz az kéne, hogy azt is "confirm"-oljam, azt meg nem fogja szerintem engedni magyar személyigazolvánnyal, hogy nyissak egy - random EU-s ország - német PayPal-t.
2018. ápr. 28. 23:18
 4/5 anonim ***** válasza:
A regisztrált lakcímed (országod) alapján van a witdraw devizaneme meghatározva. Tehát egy devizaszámlával semmit sem érnél el ebben az ügyben.
2018. ápr. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ettől tartottam én is...köszi!
2018. ápr. 28. 23:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!