Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » KATA-s EV lakáshitelnél...

KATA-s EV lakáshitelnél "egyéb" pozitív információ?

Figyelt kérdés

Épp lakáshitel felvétel küszöbén állok. KATA-s EV vagyok. A hitelképességem az előzetes hitelbírálat után nem kérdéses már, viszont a 6 adós kategóriából az 5.-be kerültem. A bankos ügyintéző hölgy azt mondta, hogy bármilyen pozitív információval ha tudok szolgálni az még tud segíteni a dolgon.

A fő bajom, hogy a NAV-os jövedelemigazolás ugye csak 60%-ot igazolt le, ami havi 350ezerre jött ki. Ez nem olyan rossz, tudom, de távol áll a valóságtól.

Felhívtam a könyvelőmet, hogy hátha van valami jó ötlete és közölte, hogy amúgy ők vezetnek bevételi nyilvántartást is, bár ez tavaly még nem volt kötelező sem, de ők önszorgalomból (és egyéb okokból) vezetik, azt el tudja nekem küldeni.

Kérdésem, hogy van-e ezzel kapcsolatban tapasztalatotok? Tényleg számíthat, vagy minimális súllyal fog latba esni, mert csak a törvényileg kötelezően előírt NAV-os jövedelemigazolással fognak foglalkozni?



2018. ápr. 25. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
A bevételi nyilvántartás mindig is kötelező volt katásnak. ÉS nem, nem érdekel senkit, ugyanis a 60%-os jövedelemigazolásból könnyen kiszámolja a bank, mennyi volt a bevételed.
2018. ápr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem aggódj, ha megvan a jövedelmed és a hitel mögötti fedezet nem azon fog múlni, hogy 4-es vagy 5-ös a minősítésed. Azért a hitelbírálat nem ennyire merev dolog...
2018. ápr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Vannak bankok, amelyek jövedelem, hitelösszeg, település, ingatlanérték, ezek aránya alapján kategóriákba sorolják az ügyfeleket, és így határozzák meg a kamatokat. Más bankoknál nincs ilyen.

Lehet másik bank kedvezőbb kamatot tud adni, ugyanolyan feltételekkel. Ezt további információk alapján lehetne megmondani.

Bevételi nyilvántartás kötelező, mióta a KATA létezik. Van olyan bank, amelyik bekéri, de a jövedelem igazolás számít.

Pozitív dolognak az számítana, ha több jövedelem lenne, pl adóstárs bevonása, vagy olyan jövedelem, ami pluszban még van, pl. családi pótlék, gyes, bérleti díj, vagy több önerő.

2018. ápr. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!