Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik, hogy az OTP Bank a...

Létezik, hogy az OTP Bank a lakossági forint folyószámla számlakivonatán a tranzakciós költségeket nem tünteti fel?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy a legfontosabb pénzmozgásokat ezen a kivonaton megtalálom (például készpénzfelvét ATM-ből, Készpénz felvét díja, vásárlás kártyával, átutalás stb.) Ugyanakkor egy bizonyos összeg (kb. 3-4000 Ft.) levonását nem látom a kivonaton.

#tranzakciós költség #ATM felvét díja
2018. ápr. 15. 23:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Azt még mindig nem tudjuk, hogy nyilatkoztál-e a havi 150 ezer ft INGYENES készpénzfelvételről? Mert ha nem, akkor minden egyes készpénz felvétel pénzbe kerül. Illetve ha nyilatkoztál, de több részletben veszed fel a pénzt, akkor is.

Nem védem az OTP-t, ha akarod, szidhatom is, csak nem nagyon van miért:persze, ha valaki nincs tisztában vele, mit hogy lehet, akkor könnyen beleeshet abba, hogy egy rakás pénzt fizet hüleségekért: pl. van, aki kéri, hogy minden vásárlás után kapjon sms értesítést, aztán hónap végén meg káromkodik, hogy mennyi pénz ment el az sms - értesítésre (jut eszembe, Neked nincs ilyen?) Nem lehet, hogy azért vonnak le mostanában, mert van mobilod és arra jön sms értesítés?

Én nem kérem ezt, mert a netbankban folyamatosan nyomon tudom követni a számlám állását.


Havi 580 ft számlavezetési díjért korlátlan számban ingyenesen utalok itthonról, a netbankon keresztül, ha valami miatt mégis be kell mennem a fiókba, akkor közel van, minden hónapban ingyen felvehetek max 2 alkalommal max 150 ezer ft-ot (ez mondjuk másik bankra is igaz) és az egyik legbiztonságosabb banknak tartom.


A papírszámla és a netbank nincs összeföggésben: minden hónapban jön nekem INGYENESEN (más bank elkér pénzt a papíralapú kivonatért is) a havi számlakivonat - emellett a netbankba akár egy nap 50x is beléphetek (szintén INGYENESEN) és megnézhetem, jött-e már pénzem? :-)

Az éves bankkártya díj ugyan 3800 ft körül van, ami nem kevés, de más bankoknál meg jóval több is lehet.

Ja, és még valami: bár sajnos ritkán van módom kihasználni, de külföldön is lehet az OTP bankkártyával fizetni: pl. Szlovákiában egy Lidl-ben vagy Spanyolországban egy nagyobb közértben - méghozzá akár ft-ban, akár euróban fizethetek, kedvezőbb áron, mintha valutaváltóknál vennék eurót és azzal fizetnék.

2018. ápr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Koplárovics Béci ***** válasza:

"külföldön is lehet az OTP bankkártyával fizetni"


Ez a banktól független dolog, a kártya típusától függ. Egy másik bank által kiadott pl Mastercard kártyával ugyanúgy lehet külföldön fizetni, ugyanúgy kedvező árfolyamon (ez is viszonylag független a banktól), mint az OTP-s kártyával.

2018. ápr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

#11-re a válasz.


Fogalmam sincs, hogy nyilatkoztam-e a havi 150 ezer ft INGYENES készpénzfelvételről. De ez a lényegen nem változtat semmit se. De akkor necsak a KP.felvét díját írják ki a nyomtatott változatra, hanem azt is, hogy levontunk 3.000 Ft-ot tranzakciós költség címen, vagy ha megjelenik itt kezelési költség, azt is. Többet fogok fizetni, mint Te, de akkor tudni fogom, hogy miért. És akkor tudni fogom a 3.000 Ft "eltűnésének" az okát is.


Amikor először tapasztaltam ezt a jelenséget, akkor még nem volt mobilom, így nem jöhet szóba az a bizonyos sms - értesítésre kirótt díj sem.


Én is 20 éve használója vagyok az OTP-nek. Akármennyire is a legbiztonságosabb magyar bankról van szó, néha komoly kellemetlenségek is értek. Anyukám lekötött pénzének kamatát cirka egy év alatt 5%-ról 1%-ra csökkentette az OTP 1998 környékén, anélkül, hogy értesített volna és ez csattanós pofonként érte az anyámat akkoriban. Igaz akkor én voltam "a család ügyintézője" és egyéb okok miatt nem tudtam rendszeresen a bankba menni információkat gyűjteni.

2018. ápr. 19. 18:04
 14/14 anonim ***** válasza:

minden rajta van a számlakivonaton, nem kell hisztizni.

amúgy meg szerintem ugyanaz a troll vagy, aki állítólag a takarékbankban utalgatott 200ezer eurót :))

2023. jan. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!