Mi a különbség a folyószámla és a forgóeszköz hitelnél?
Pontosan nem tudom, de ha jól értettem meg a dolgokat a forgó eszköz abban az esetben, ha valamilyen kifizetések nem tudnak megérkezni időben, de a másik félnek kell a pénz, akkor a bank fizeti addig amég a kifizető félnek nem áll rendelkezésre pénze.
A folyószámla hitel pedig teljesen szabad felhasználású (mármint üzleti célokra), ami úgy működik, hogy a számla lemehet minuszba is?
Nem egészen jó, amit írtál.
Egy vállalkozás számára a folyószámla hitel likvidációs problémákra való, tehát ha adott hónapban több a költség, mint a bevétel, a folyószámla hitelkeret mértékéig lehet költeni, de amint jön bevétel a számlára, ez a keret visszatöltőtik.
A forgóeszköz hitel viszont más, itt bővebben találsz erről infót:
Folyószámlahitel: működési elve ugyan az, mint egy lakossági hitelkeretnél. A hitelkeret összegéig tudod költeni a bank pénzét, de ha bejövő tételed van, akkor autómatikusan visszatörleszti a kihasznált részt. A bank nem ellenőrzi, hogy mire költöd. Amit utána megint fel tudsz használni. Általában éven belüli lejáratú, könyvelni is a rövid lejáratú kötelezettségek közé kell. Természetesen meg lehet hosszabbítani, ha szükség van rá. Havonta a fennálló tőke után kamatot kell fizetni. A ki nem használt rész után rendelkezésre tartási jutalékot.
Forgóeszköz hitel: a nevében is benne van forgóeszközre adják, azaz pl. készletfinanszírozásra. Nem szabad felhasználású. Ezt max. 60 hónapra adják a bankok. Alap esetben törleszteni kell: lehet annuitásos vagy lineáris. Törlesztés gyakorisága lehet havi, negyedéves, éves, stb. Kamatot kell fizetni általába havonata.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!