Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hiteligénylésnél a házastárs...

Hiteligénylésnél a házastárs nem feltüntetése von-e maga után valamilyen büntetést?

Figyelt kérdés
2018. márc. 30. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

Én úgy tudom, hogy a házastárs kötelezően bevonandó adóstárs.

Mondjuk csak 2 szót írtam be (hiteligénylés, házastárs) a keresőbe és máris megtaláltam a kérdésedre a választ:


"Egy tipikus ügyfélkérdés

„Mi van, ha nem vallom be, hogy házas vagyok?” Nos, mindenki büntető jogi felelőssége tudatában nyilatkozik és adja ehhez az aláírását. Lehet ezzel kísérletezni, de ha kiderül, annak súlyos következménye lehet. Ráadásul hölgyeknél általában a névből is rögtön kiderül a családi állapot.


Amennyiben fentiek ellenére is ki akar maradni az egyik fél a hitelügyletből, feltétlenül szükséges lesz egy nyilatkozat. Ebben rögzíteni kell, hogy az ingatlan a hitelt igénylő fél külön vagyonát fogja képezni és a hitelt a saját jövedeleméből törleszti. A kimaradó félnek pedig vállalnia kell, hogy a lakás hasznait nem élvezi, terheit pedig nem viseli."


Itt meg tudod nézni az egész oldalt:

[link]

2018. márc. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kis hitelnél nem kell adóstárs.


Viszont már egy nagyobb autóhitelnél adóstárs kell.


A házasság meg alapból vagyonközösség!

2018. márc. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!