Sanyi3000 kérdése:

Hogyan lehet egyszerűen számlát nyitni?

Figyelt kérdés
otp-be szeretnék berakni 1 millát,nincs még semilyen számlám. Keresgéltem már sokat a témában de mindenféle banki szolgáltatások jönnek ki vállalkozóknak,devizásoknak meg stb. Én egyszerű magánszemélyként szeretném betenni a pénzt,nem érdekelnek a kamatok,csak,hogy ne itthon tartsam a pénzem és hogy bármikor hozzáférjek. Jó az otp,vagy más bankot ajánlottok,na és legfontosabb kérdés,hogy érvényes lakcim kell e hozzá?
2018. márc. 30. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Besetalsz, nyitnak neked egy szamlat, kapsz kartyat. Mindent elmondanak. Kell lakcim. En a k&h ajanlom
2018. márc. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Kell lakcím. Érvényes alatt mit értesz? Ha a lakcímkártyádon van lakcím akkor a bank azt elfogadja.



Szerintem nézz meg több bankot is, egyáltalán nem biztos, hogy az OTP a legjobb.


www.bankracio.hu vagy www.bankmonitor.hu oldalakon kalkulátor segítségével meg tudod nézni, hogy a saját céljaidra, az általad megadott paraméterekkel melyik bank melyik számlája a legolcsóbb.


Arra figyelj hogy az első pár találat mindig promóció, utána jön az igazi sorrend beszámozva.


Ha nem akarod használni, nem akarsz kártyát és nem jön rá havonta jövedelem akkor olyat lenne célszerű, aminek a számlavezetési díja nagyon alacsony vagy nulla.


Hol laksz? Esetleg a helyi takarékszövetkezet is szóba jöhet ezek alapján.


A bankok honlapján egyébként meg tudod találni a lakossági bankszámlatípusokat. Vállalkozói, deviza meg amiket írtál, azok is léteznek, de ne azt nézd!



Tényleg a kalkulátorok lennének a legjobbak.

Ajánlani fejből nem nagyon tudok és nem is írtál le minden adatot illetve ha ajánlok egyet vagy kettőt akkor jön a reklámozás vádja. Na nem mintha ez lenne a szempont ha választ írok valamire.

2018. márc. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szemelyazonosito iratok kellenek hozza. Amugy meg besetalsz az elso bankba ami szembejon, huzol sorszamot, es amikor sorra kerulsz, elmondod az ugyintezonek, hogy mit szeretnel.
2018. márc. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lakcímkártya és egyéb személyes okmányok is kellenek.

Nagyon nézd meg, hol nyitsz számlát, mert a számlavezetési díj sok helyen drága, ha nem érkezik oda pl jövedelem és így hónapról hónapra fogyni fog a pénzed.

Ha semmi másra nem kell a számla, csak arra, hogy ne tarts otthon ennyi pénzt, akkor már jobb a Kincstárjegy.

2018. márc. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.A helyzet az,hogy külhoni vagyok és nincs Magyarországon lakcimem.Kárpátaljai vagyok,az ukrán bankokban nem bizok,itt Beregszászban is van magyar otp,de viszont az alkalmazottak nem beszélnek magyarul,az ő ''kacsa''nyelvükön meg én nem tudok :(
2018. márc. 30. 21:27
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ukrajnai OTP az ukrán törvények hatálya alá tartozik. Nem magyarországi bank, csak a tulajdonosa magyarországi.

Tehát ha ott nyitsz ukrán bankszámlád lesz.


Egyébként ismerve Ukrajna gazdasági állapotát illetve ahogy a pénzügyi világ függetlenségével és a bankok bosszú jellegű buntetésével operál teljesen megértelek.



Devizakülföldiként is nyithatsz amúgy Magyarországon számlát.

Lehet hogy nem mindenféle számlatípus elérhető ugyan, de a magyar lakcím hiánya nem akadály.

2018. márc. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!