Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP lakástakarékál áthidaló...

OTP lakástakarékál áthidaló kölcsönnel mikor jutok pénzhez?

Figyelt kérdés
Az OTP oldalán olvastam, hogy akár a szerződés megkötése után meg kaphatom a szerződéses összeget . Jól értelmezem , hogy ha megkötök pl. egy 10 éves lakastakrékot amihez 7.500.000 Ft-ot hozott ki maximálisan felvehető összegnek akkor én ezt a pénzt megkapom a szerződés megkötése után “egyből” és utólag fizetem a 20.000 Ft/hó megtakarítást és a hitel törlesztőjét? 5.000.000 Ft-ért néztem felújítandó házat amit ebből meg tudnék venni a maradék pénzből + a megktakarított pénzemből pedig felújítanám. Be fogok menni a bankba is megkérdezni, csak érdekelnének tapasztalatok aki esetleg már benne van ebben.
2018. márc. 27. 14:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mivel az OTP áthidaló hitele is - ugyanúgy, mint pl a Fundamenta és az ERSTE áthidaló hitele - jelzálog alapú, ehhez legalább 11-12M Ft értékű ingatlan kellene fedezetnek, tehát be kellene vonni még egy ingatlant a hitelbe.
2018. márc. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ma voltam megkérdezni a bankban és arra számítottam , hogy ezt fogják mondani amit leírtál , de azt mondták elvileg lehetséges amit én leírtam a kérdésben mert ez nem számít lakáshitelnek, szóval meglepődtem. Jövő héten megyünk egyeztetni konkrétan a hitellel kapcsolatban és majd akkor kiderül , de most azt mondták ezt így meg lehet csinálni .
2018. márc. 28. 11:30
 3/16 anonim válasza:

Ha megkötöd a szerzödést kb 2-3 hónap múlva kapod meg ha megfelelsz az elbiráláson.


Egy OTP Pénzügyi

pontos

2018. márc. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ! Akkor az a lényeg , hogy tényleg lehetséges az 5.000.0000 Ft-os házra megkapni a 7.500.000 Ft-ot is , ugye ?! Pár hónap az nem számítana .
2018. márc. 28. 14:24
 5/16 anonim ***** válasza:

14.07-es, én igencsak meglepődnék, ha 5M Ft ingatlan fedezetre az OTP bárkinek is adna 7,5M Ft hitelt.

Kérlek ne vezesd félre a kérdezőt, mert ez etikátlan.


Egy szintén OTP-s partner.

2018. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, az OTP Lakástakarék pénztár áthidaló hitele is lakáshitel és jelzálog lapú, tehát ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá, mint minden lakáshitelre. Pl az is szabály, hogy a forgalmi érték maximum 80%-a lehet teher, de egy 5M Ft értékű ház esetén kb 3M Ft hitelt fogsz kapni.
2018. márc. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én is nehezen akarom elhinni , hogy többet adnának mint amit a ház ér , de direkt így kérdeztem rá többször is , hogy a ház csak 5.000.000 Ft . Ezek szerint lehet , hogy félre tájékoztattak . Igazából már az is elég lenne ha a legkisebb 5 éves változatot (3.600.000Ft) megkapnám.
2018. márc. 29. 05:57
 8/16 anonim ***** válasza:

A 7.5M Ft-ot csak plusz fedezettel kaphatod meg, ez 100%. Minden jelzáloghitelre érvényes szabály, hogy egy ingatlant maximum 80%-ig lehet terhelni, tehát legjobb eseten is maximum 4M Ft-ot kaphatnál a rendelet szerint, de mivel egy kis értékű, felújítandó házról van szó, az OTP kb 60-65%-ig fogja hitelezni, de ehhez nem szükséges LTP áthidaló hitelt felvenned, mehet egy sokkal olcsóbb támogatott itel is, amit majd LTP-vel végtörlesztesz.

Azért nagyon kíváncsi vagyok, ha bemész személyesen, mit mondanak, mert számomra döbbenet, mennyi fals infót kaptál eddig.

2018. márc. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Voltam személyesen és ott mondták , ezért csodálkozok.
2018. márc. 29. 07:54
 10/16 A kérdező kommentje:
Jövő héten megyünk vissza újra a részletekről egyeztetni , de most már nagyon kiváncsi vagyok , hogy akkor mit fognak mondani...
2018. márc. 29. 07:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!