Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aranyba fektetnék. Ugy hallott...

Aranyba fektetnék. Ugy hallottam h a magyar gyártásuak, mint például a metal-art zrt-s nem elfogadott a világon. A báv zálogház által gyártott is ilyen?

Figyelt kérdés
lehet itthon kapni osztrák és svájci tömböket is,deh félek h átvágnak.köszi a segítséget elöre is!
2010. jún. 9. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az ötvös ellátja a jelölésével és ezzel hitelesíti a aranyból készített dolgokat.

Tehát nem a cégen, hanem az ötvösön múlik.


Ja és az arany az arany. Csak az a lényeg, hogy téged ne vágjanak át, de ha kapsz egy 20 karátos aranyrudat azt mindenhol elfogadják, mert le tudják ellenőrizni, hogy eredeti-e és tényleg annyi arany van benne.

2010. jún. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem bízol az eladóban, akkor még ellenőriztesd le egy másik ötvössel, aranyművessel is.
2010. jún. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a kérdező nem ékszert akar, hanem tömböket
2010. jún. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztos lehetsz benne hogy átvágnak!


Ma ez már nem biznisz, se az ékszer mert..


Max a tőzsdén..


Én euroba fektetnék, vagy internetbe..

2010. jún. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Hello,egy német pali,most kitalált bankártyával használhato arany tömb automatát,Dubai-ban már van.Most hirtelen nem tudom,hogy német országban van e már.Nézz utánna
2010. jún. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ékszerarany minden, amiből ékszer készül. Ezek ötvözöttsége, azaz, hogy milyen más fémmel – réz, ezüst, stb. – vegyítették, illetve formája, minősége igen eltérő lehet.


Mi minősül kiváló befektetési aranynak?


Ezzel szemben a befektetési arany szigorú követelményeknek kell, hogy megfeleljen. Tisztasága legalább 995 ezrelék kell, hogy legyen, azaz ötvözni legfeljebb úgy lehet, hogy 1000 egységből mindössze 5 egység lehet más fém, 995 egységnek színtiszta aranynak kell lennie. Természetesen lehet ennél tisztább, finomabb is. A ma legtisztább finomság a 999,9 ezrelék tisztaság, az úgynevezett „négykilences”.


A formára és a súlyra nincs szabály, de mindenképp érdemes a mára már elterjedt, a piac által ismert és elfogadott formájú és súlyú befektetési termékeket vásárolni. A későbbi értékesítést teszi könnyebbé az ismertség. Beszélhetünk aranyrúdról vagy tömbről és érméről.


Az aranyrudak jellemzően gramm súlyúak. A legismertebbek az 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 250, 500 és 1000 grammos aranytömbök. Az érmék jellemzően uncia súlyegységben készülnek, annak ismert törtarányaiban, úgy mint 1/20, 1/10, 1/4, azaz negyed, 1/2, azaz fél és 1/1, azaz egy uncia méretben. Az 1 unciás érme 31,1 gramm súlyú. Léteznek uncia súlyú tömbök is. A befektetési aranyérmék jellemzően valamely állam által kibocsátott hivatalos fizetőeszközök, azaz pénzek is, névértékkel, de értéküket a befoglalt arany ára adja, mely jóval magasabb, mint a névértékük.


Ki a gyártó?


A gyártókat a világ nagy tőzsdéi – mint például a londoni – minősítik ismertség és megbízhatóság szerint. Az általuk kiadott nemzetközi auditációval rendelkező gyártók termékeit külön bevizsgálás nélkül bármikor megveszik, míg a nem auditált gyártók termékeit csak költséges bevizsgálás után veszik át, ha egyáltalán átveszik. Sajnos hazai kibocsátó nem rendelkezik nemzetközi minősítéssel, így az általuk kiadott aranytömbök határainkon túl csak nehezen, ár alatt értékesíthetők.


Mitől lesz egy aranyrúd London Good Delivery?


A világon többféle aranytömb van forgalomban, de a legnagyobb presztízsű aranyrúd a 12,5 kilós, közel 26 millió forint értékű London Good Delivery. Jóllehet a neve idegenül cseng, a London Good Delivery aranyrúd tulajdonképpen a sztereotip aranyrúd fajta, hiszen ez szerepel a filmekben és ilyet lehet megérinteni, felemelni a bankok kiállító termeiben is.


A Good Delivery-t formája, mérete és kivételes minősége miatt egyből felismerik az egész világon. Rendkívül szigorú szabványok szerint készül, így gyakorlatilag az egyetlen, nemzetközi kereskedelemben is használatos fajta. Átlagos súlya 400 uncia, azaz 12,5 kiló. A legtöbb központi bank ebben a méretben tartja aranykészletét. Egy ilyen tömb ára nagyságrendileg 70 ezer font, azaz közel 26 millió forint, így a kisebb tőkéjű befektetőknek, illetve rövid távú befektetésre alkalmatlan.


Ahhoz, hogy kereskedelmi forgalomba lehessen hozni, a Good Delivery, vagy más néven "nagy" tömböknek az összes fenti kritériumnak meg kell felelnie. Ezt a minőségi előírást hívják London Good Delivery szabványnak, és innen származik a rúd hivatalos neve.


Ki az eladó?


Két fontos szempont van. Egyrészt hazánkban csak olyan cég kereskedhet arannyal, amely megfelel a Nemesfémvizsgáló és Hitelesítő Intézet (NEHITI) szakmai előírásainak, így az Intézet nyilvántartásba vette. Másrészt az eladó adjon termékeire visszavásárlási garanciát, ezzel biztosítva, hogy a későbbiekben az aranybefektetés könnyen pénzre váltható legyen.


Miért éppen London?


Az aranyrúd-szabvány nevére történelemben kell keresnünk a magyarázatot. A 18-19. században, bármily meglepő, de az ezüst volt a legfontosabb nemesfém. A Brit Birodalom határait pont ebben az időszakban terjesztették ki, így az ezüst-kitermelő országok nagy része Angliához került. A fejlett kereskedelemnek köszönhetően London csakhamar nemesfém-központtá fejlődött. Így történhetett az is, hogy az ezüstre, aranyra vonatkozó szabványok Londonban születtek meg, és innen terjedtek el az egész világon.


A London Good Delivery aranyrúd készítőinek listáját a Bank of England saját aranyrúd-hivatala ellenőrizte már a 18. századtól. A lista a kaliforniai, dél-afrikai és ausztráliai aranylelőhelyek 19. századi felfedezése után jelentősen kibővült, 2000-re 28 ország 60 aranyrúdkészítőjének terméke felel meg a szabványoknak. Ahhoz, hogy egy vállalkozás felkerüljön a listára, a meghatározott működési ideje mellett el kell érnie egy bizonyos értéket és éves termelési szintet, illetve a felvételhez szükséges a helyi központi bank ajánlása is


A „fizikai arany” kereskedelme is Londonban koncentrálódik, s ez a világ leglikvidebb, legkifinomultabb piacainak egyike. A rúdaranyat készpénzre váltani a befektetők számára a lehető legkönnyebb, hiszen ehhez a hitelesített aranyrudak maguk adnak garanciát, továbbá VÁM és ÁFA mentesek.


Mit jelent ez a gyakorlatban?


A Good Delivery aranytömbökre a legszigorúbb előírások vonatkoznak. Az LBMA szabályozása szerint egy Good Delivery tömbnek minimum 995:1000 arányban kell aranyat tartalmaznia, a maximum elérhető arány a 999,9:1000. A rúdon többféle jelnek kell szerepelnie: fel kell tüntetni a gyártási számot, a London Good Delivery listán szereplő készítő pecsétjét, valamint az anyagösszetétel arányát és a gyártási évet. Szintén követelmény a tömb megfelelő állapota: nem lehet rajta sérülés, mélyedés vagy bármilyen szabálytalanság, rétegződés. Ezek azok a nemzetközi standardok, melyek együttes feltüntetése

garantálja a befektető biztonságát. Ennek birtokában az aranytömb bárhol a világon bonyolult és költséges bevizsgálási és minősítési eljárás nélkül gyakorlatilag azonnal készpénzzé tehető.


Írj privit és küldök még több infót.

2010. jún. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!