Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elvált nöként párszor megmente...

Elvált nöként párszor megmentett a kreditkártyám, más is érzi igy?

Figyelt kérdés

Parszor volt úgy h megmentett a kreditkartya , peldaul hazbert fizettem mikor egy hónapban nem volt bevételem

Persze visszafizetni sem könnyu

Hogyan látjátok


2018. márc. 6. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

a hitelkártya szerintem csak bajt okoz. iszonyú kamata van, csúnya adósságspirálba lök. Nem ment meg, hanem lejjebb lök. legalábbis velem így volt. de szerencsére már kifizettem.

Ha sokáig tartott és apránként ment, de engem a tartalékképzés mentett meg a váratlan helyzetektől. most már 1 havi bevételem félre van téve vész esetére.

próbálok majd még hozzátenni.

2018. márc. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet okosan használni.
2018. márc. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sem ment meg.

A hitelkártya egyedüli haszna a vásárlások után járó visszatérítés, de ha annyira le van az ember gatyásodva, hogy hitelből kell élnie, akkor nem ez a pár ezer forint váltja meg a világot. Ráadásul a kártyának éves díja van, a hitelszámla vezetésének is, így a nettó nyereség a költségek és a kapott visszatérítések különbözete.


Szerintem sokkal jobb, ha az ember előre félretesz vész esetére bizonyos összeget, takarékoskodik. Ha erre nem vagy képes, az azt jelenti, hogy a kiadásaid megegyeznek a bevételeiddel, esetleg meghaladják azt. Ilyen esetben a legveszélyesebb dolog a hitelkártya, mert ha a jövedelmed X, a kártyával elköltött pénz meg Y, akkor a kiadásod X+Y lesz, míg a legközelebbi bevételed ettől még ugyanúgy X, és hát X + Y > X, szóval megszívtad. Így kezdődik az adósságspirál, amiből nagyon nehéz kikeveredni.

2018. márc. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt ennyiből nem lehet megmondani.


HA amikor használod utána a türelmi időn belül a teljes tartozást vissza tudod fizetni, akkor nem gond, mert kamatmentes hitelt kaptál, sőt még valamiféle kedvezményt vagy visszatérítést vagy pontokat is kapsz banktól és kártyától függően, tehát megéri.


(Milyen kártyád van amúgy?)



De ha nem tudod visszafizetni határidőn belül, akkor nagyon rossz hitel. A legdrágább.

Inkább folyószámlahitelt kellene igényelni. A keret mindig rendelkezésre áll, kihasználni azt sem muszáj, hasonlóan a hitelkártyához, de a kamata jóval kisebb.

Tudom, egyes bankoknál lehet rendelkezésre tartási díj. De hitelkártyánál meg van éves kártyadíj, sőt lehet havi számlavezetési díj, mert ahhoz is kapcsolódik egy hitelszámla.



Ha pedig nagyobb kiadás van, amit előre látsz, akkor pedig legjobb a személyi hitel, mert azt nem kell egy-két héten vagy 45 napon belül teljes egészében visszafizetni. Igaz annak van kamata, de akár ha tudsz végtörleszthetsz is.



Lehet, hogy úgy látszik hitelpárti vagyok, pedig nem!

Én csak azt javaslom, hogy ha már hitelhez akarsz vagy kell nyúlni, akkor legyen a lehető legkedvezőbb!

2018. márc. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És ha lenne 300-500 ezred félretéve az nem mentene meg ilyen esetben?
2018. márc. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az okos kisebbség a hitelkártyát arra használja, hogy jóváírásokat, kedvezményeket gyűjt, de ehhez mindig időben vissza kell tölteni az elköltött pénzt. Sajnos a többség "vésztartaléknak" képzeli a hitelkártyát, az általuk megfizetett busás kamatokból kapja a kisebbség a kedvezményeket.

Legyen intő jel, ha időnként megment a hitelkártyád. Képezz tartalékot és sose azért nyúlj a hitelkártyádhoz, mert kifutsz a pénzedből.

2018. márc. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kösz a valaszokat !
2018. márc. 7. 21:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!