Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaphatok így szabadfelhasználá...

Kaphatok így szabadfelhasználású kölcsönt?

Figyelt kérdés

Van már egy meglévő a Providentnél. Akkoriban egyszerűbbnek tűnt, mint a saját bankomnál. Gránit bankos vagyok, és nem tudtam, igazából most sem tudom, hogy van-e ott szabadfelhasználású hitel. A honlapon sehogy nem találtam, igényt leadni sem lehet rá. Gondolom, ha felhívtam volna őket, akkor biztos mondtak volna valamit. Na mind egy. Egyszerűbbnek tűnt a provident. Igazából szerintem nincs vele baj. Jelenleg hetente fizetek majdnem 4ezret. Így egy hónapban 16 ezret fizetek, 20-at, ha a kérdéses hónapban a kérdéses napból 5 db van, de ez ritka.

De tegnap teljesen tönkrement a laptopom. (6évig bírta) Újabb hitelt nem bírnék fizetni párhuzamosan. De pl ha átmennék egy x bankhoz, mondjuk egy kicsit ismertebbhez, van rá mód, hogy ő kifizeti a providentnek a még kb 200ezret, plusz ad még 3 kilót, hogy tudjak magamnak laptopot venni? Tehát átvenné a maradék tartozást és még ad? Így olyan, mint ha 500ezer után fizetnék. Hogy most nekem adja az 500ezret, én meg abból kifizetem a maradékot, vagy nekem egyből 300 jön a számlára, az mindegy. Bár az első verzió a bank szempontjából kockázatos, de nekem teljesen mindegy. Banktól függően, mondjuk 4 éves futamidőre, 500ezer után kellene fizetnem havi 13 ezertől 17ezerig. Még a 17ezerel is jobban járok: fizetem mindkét hitelt, (vagyis ekkor már csak egyet) és laptopom is van, ami kell a munkámhoz. Egyébkémt a cib bankot szemeltem ki, ott a legolcsóbbak a hitelek, legalábbis a netes kalkuláció szerint, összehasonlítottam 8-10 magyar bankot, és a CIB tűnik a legolcsóbbnak: 500ezer 4 évre havi 12957 forint.

Vagy igazából nekem mindegy, van egyáltalán erre lehetőség? Ha igen, melyik banknál van a legnagyobb esélyem? A CIBnél pl igen?



2018. márc. 6. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Csak a lényeget nem árultad el: mennyi a nettó fizetésed és mióta van munkaviszonyod? Meg hogy van-e rendszeres jövedelmed?
2018. márc. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Van munkaviszonyom, ebből kifolyólag rendszeres jövedelmem is. Nettó 150 körül van, órabérben dolgozom, így a munkanapok számától függően ez változhat, de nem +-1 munkanap sokat nem számít.

2017.08.22-én vizsgáztam le, rá egy hétre már dolgoztam és azóta is ugyan ott dolgozom.

2018. márc. 6. 22:05
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Hát, akkor nettó 150-re lehet, hogy megkapod, mert általában a fizetés 33%-áig szoktak hitelezni.

De azt azért szeretném megkérdezni: lehet már 130 ezerért is laptopot kapni: miért kell Neked rögtön egy 300 ezres?


Ugyanis az az út, amit most jársz, egyenes út az adósságspirálba, amikor még ki sem fizetted az egyik hitelt, de már még többet akarsz felvenni.

Nagyon óvatosan add elő ezeket a dolgokat, mert sosem fogsz tudni kikeveredni belőle.

Gyakorlatilag fél éve dolgozol és már 500 ezres adósságod lesz - ha megkapnád ezt a hitelt... Nem jó út...

2018. márc. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Tessék: HP laptop 90 ezerért:


[link]

2018. márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
És most látom: Cetelem áruhitellel is meg tudnád vásárolni ezeket, amit belinkeltem.
2018. márc. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kösz.

De amúgy ha már laptopot veszek, olyat veszek, amin dolgozni is tudok. 2D-s de főleg 3D-s tervrzéshez meg komoly hardwer kell.

2018. márc. 7. 05:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Pedig itt van:

[link]

2018. márc. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez folyószámlahitel, nem szabadfelhasználású kölcsön. Nem ugyan az a kettő!
2018. márc. 8. 15:44
 9/10 anonim ***** válasza:

És az miért nem jó? (a folyószámla hitel?)

Pont ugyanúgy arra használod, amire csak kedved tartja, és olyan ütemben fiozeted vissza, ahogy Neked tetszik. Ha egy évig nem fizetsz belőle, akkor sok a kamat, ha tempósan nyomod vissza, akkor kevés. Ráadásul ezt is pillanatok alatt elbírálják.

2018. márc. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ez folyószámlahitel, nem szabadfelhasználású kölcsön. Nem ugyan az a kettő!"


Gyakorlatilag ugyanaz, csak sokkal kényelmesebb, mert pl. könnyebb visszafizetni is, nem kell máshova befizetni, utalgatni, megjön a fizetésed automatikusan törlesztődik annyi amennyit te akarsz, nem fix összeggel, stb.

2018. márc. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!