Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem tudok fizetni mi lesz?

Ha nem tudok fizetni mi lesz?

Figyelt kérdés
Sajnálatos módon egy családtagnak hála két adósság is van a nevemen. Mind a kettő egy telefon társaságé.Az egyik ügyvédi irodánál van. A másik behajtó cégnél. Mi vár rám ha jelenleg nem tudom fizetni,mivel még sulizok. A nevemen nincs semmi igy foglalni nem tudnak...magántanárkodon abbol fizetem az albérletem de fizubol se tudnak igy tiltani. Börtönbüntetés ugye nem adható ezért az egyik fontos kérdésem . Valamint tudom e késöbb törleszteni. Probáltam a részletfizetést de az első részlet olyan nagy hogy nem tudom kifizetni.
2018. márc. 5. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Még fizető képtelen vagy, az adósság folyamatosan nő meg terhelődik mindenféle összegekkel, aztán majd ha lesz fizetésed, abból fogják behajtani a felduzzadt összeget.
2018. márc. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xswerdy ***** válasza:

ha jól értem, te vetted fel a kölcsönt, de azt továbbadtad egy családtagnak magán kölcsönként. Ő miért nem fizet? Esetleg vele szemben is jogi lépéseket kellene tenni.


A nem fizetés amúgy nem büntetőjogi kategória, a csalás felmerülhet, ha megtévesztetted a hitelezőt. Ennek lehet börtön is a vége, de csak nagyobb összegnél, nem hiszem, hogy ez a kategória lenne. Sőt nagy valószínűséggel ez sima polgári ügy, aminek az összege persze növekedhet végrehajtói és egyéb költségekkel.

2018. márc. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem kölcsön. Telefon előfizetés volt a nevemen mert nekem régóta volt így kedvezőbb volt nekik. Segítettem. De nem fiezették és most rajtam hajtják be.
2018. márc. 5. 19:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs börtönbüntetés. Majd levonják a fizetésedből ha lesz addig kamatozik vagy a banksázmládról ha lesz rajta pézned vagy ha lesz valami vagyonod elárverezik, ezek lehetnek.
2018. márc. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xswerdy ***** válasza:
akkor is megvan a lehetősége, hogy jogi lépéseket tegyél a kedves rokonnal szemben.
2018. márc. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben meglátogatnám a kedves családtagot és elbeszélgetnék vele a korrektség meg a becsület fogalmáról...
2018. márc. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!