Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sürgősségi bankkártya, számla...

Sürgősségi bankkártya, számla nyitás után?

Figyelt kérdés
Létezik ilyen van rá 5 napom, hogy legyen kártyám mert utazok külföldre dolgozni 9.-én. Nincs kp. fizetés.
2018. febr. 28. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
A gránit banknál adnak azonnal bankkártyát.
2018. febr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Mondjuk a kérdés, hogy külföldről fogják-e külföldi számlára utalni a fizetést.
2018. febr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Külföldi számlát nem tudok nyitni így marad a magyar. Kérdés még, hogy SWIFt kód és IBAN szám jár-e ehez a kártyához? Mert az kell a munkáltatónak.
2018. febr. 28. 21:11
 4/7 anonim ***** válasza:

A SWIFT kód a bankot azonosítja ( így pl az OTP-nek ez fixen OTPVHUHB, az Erste-nél GIBAHUHB , a Gránit banknál GNBAHUHB , stb. Szóval ez nem egy olyan dolog, amit te kapsz, hanem ezt csak meg kell nézni a leendő bankod honlapján.


Az IBAN kód pedig a számlaszámod nezetközi formátumban. Amint megnyitsz egy bankszámlát, azonnal kapsz hozzá számlaszámot. Ha a szerződésen nincs rajta az IBAn formátumú kódod, akkor kérd meg az ügyintézőt, hogy írja fel neked az IBAN formátumút is. Az IBAN számlaszám egyébként a belföldi 16 vagy 24 jegyű számlaszámból egyértelműenm meghatározható, szóval ez sem olyan dolog, amit külön kérni kell. Akár te magad is meg tudod nézni, hogy IBAN formátumban hogy kell megadnod a számlaszámod, a belföldi formátumú számlaszámod ismeretében, például itt: [link]

2018. febr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként koránt sem biztos, hogy külföldi számlát nem tudsz nyitni. Amikor külföldre költöztem tanulmányok miatt, akkor amint be tudtam mutatni a külföldi egyetem fogadólevelét (igazolják, hogy ott fogok tanulni) és egy érvényes albérleti szerződést, már csinálták is a bankkártyámat. Mire kiértem, már ott várt a bankfiókban.
2018. febr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Plusz amúgy se rögtön jár fizetés, így a bankkártya ráér hetekig is...
2018. febr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Volt már fizetésem :) de bratyóm bankszámlájára regisztráltak, de mondták ha gond csináltassak másikat otthon. Jobb a saját! Norvégiába kell hozzá útlevél meg zöld kártya ami még nincs...ottaniak kioktattak "részben".
2018. febr. 28. 21:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!