Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A végrehajtó megkeres először...

Bayerngsk kérdése:

A végrehajtó megkeres először hogy megállapodjunk? üdv! Vettem fel a cofidistol 3.9 milliós szemelyi kölcsönt. Sajnos nem tudtam fizetni ezert felmondtak és most kaptam a levelet hogy 15 napom van egy összegbe befizetni.

Figyelt kérdés
Tudom hogy minden ügy más, de most mi várható ha megkapja a végrehajtó azok először felveszik velem a kapcsolatot? Vagy a tudtom nélkül jön az inkasszó és a fizetés tiltása? Kb mennyi idom lehet meg hogy ezek bekövetkezzenek, milyen gyors a folyamat?
2018. febr. 25. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Egyezkedni pl részletfizetésben Neked kell a végrehajtást kérővel.


A végrehajtás attól függ a végrehajtási munkadijat mikorra előlegezi meg a végrehajtást kérő.


Keresni nem fognak kerestek már eleget ( gondolom), hogy tartozol.Amiatt is mondták fel a szerződést.


A vegrehajtas egyetemleges, tehát a bankszamla inkasszó mellett fizetés letiltás, esetleg ingatlanra terhelés egyszerre megy aminek a díjai növelik a tartozásod az eddigi költségek az alap tőke és kamattartozas mellett majd pedig ha kifizetted akkor ugyanezek visszavonásának költsége is rád hárul a végrehajtó behajtási jutalékával együtt. Szóval az a 3,9 millió ami csak tőke, ettől jóval több is lehet. És termthet a fizetés letiltas és bankszamla inkasszo olyan elethelyzetet amiből nehéz kilábalni és más fizetni valóból generál újabb végrehajtást.


Ezért célszerű egyezkedned.

2018. febr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
A végrehajtó még odébb van. Először próbálj a Cofidis-sel kiegyezni. Ha ez nem megy, akkor valószínűleg kiadják először egy behajtó cégnek, akikkel szintén megapprobálsz megegyezni. Ha ők sem tudják behajtani, akkor adják az ügyet a végrehajtásra. Ott is lehet elvileg egyezkedni. De minél tovább megy a folyamat, annál több költség rakódik a tartozásra.
2018. febr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Mindenképpen a Cofifisszel próbálj meg egyezségre jutni.
2018. febr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"és most kaptam a levelet"


Kitől?

2018. febr. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A cofidistol hogy felmondták a szerződést és 15 napom van egy összegbe befizetni a pénzt
2018. febr. 27. 07:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Jobb helyzetben vagy, mint ha a végrehajtótól kaptad volna. Így a Cofidissel még lehet egyezkedni. Ha végrehajtásra kerül a dolog, akkor a végrehajtót is el kell tartani plusszba.
2018. febr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz?mit tudok meg egy felmomdott szerzodesen egyezkedni?szerintem ok mar csak egy osszegbe fizetest fogadjak el..
2018. márc. 1. 10:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!