Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelre így "érdemes" lakást...

Hitelre így "érdemes" lakást venni?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok, külföldön dolgozok 2 éve, határozatlan szerződéssel, beosztott vagyok.

Arra gondoltam, hogy megpróbálok otthon hitelt felvenni, és egy lakást vásárolni.

Az elképzelés pontosabban az lenne, hogy befizetek önerőből annyit amennyi szükséges, a többi hitelből, kiadom albérletbe, így az albérlő által fizetett pénzből törlesztek a banknak.

Igy tulajdonképpen viszonylag kevés pénzből (önerő) lenne évek múlva egy saját lakásom.

Egyébként semmit nem tudok, hogy hogy működik ez az egész, mert soha nem volt hitelem, és a családban sem volt.

Egy kisebb városban szeretnék, maximum 15 millióért, de inkább kevesebbért.

Nekem jó ideig nem lenne szükségem a lakásra.


Nem tudom van-e ebben normális gondolat, vagy megérné-e, hiszen örül az ember ha nincs hitele, másik részről, jónak gondolom.


Valaki akinek van rálátása, legyen szíves ossza meg velem.


2018. febr. 5. 01:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem sokan csinálják, mert teljesen logikus. Kérdés az, hogy ad-e a bank hitelt, ha külföldön dolgozol.

Na de erre van az e-mail és a BCC mező, egy e-mailt megfogalmazol és titkos másolattal elküldöd 10 banknak.


A 10 válaszból meg kimatekolod, melyik a legjobb hitelajánlat, már ha adnak hitelt a lakásodra.

2018. febr. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ötlet nem rossz, sokan csinálják, kérdés, mennyire stabil ehhez az anyagi helyzeted. Mert azzal számolnod kell, hogy nem minden hónapban lesz bérlőd, még határozott idejű szerződéssel is max 1 évre van biztosítva a kiadás.

Kisebb városokkal az a baj, hogy ott nem lehet normális áron kiadni lakást. Persze, vannak kivételek, de a vidéki albérlet árak az alacsony fizetések miatt elég nyomottak.

Ha befektetési célú lakást vásárolhatnék, én biztosan Budapestben gondolkodnék, csak sajnos itt 15 millióért gyakorlatilag egy gettóban fekvő garzont lehet csak kapni.

2018. febr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Húha feltaláltad a spanyolviaszt
2018. febr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Első és második válaszolónak köszönöm a választ!
2018. febr. 6. 22:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!