Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet hogy a lakásra veszi...

Lehet hogy a lakásra veszi fel a hitelt, jelzáloghitelt?

Figyelt kérdés
Segítsrtek kissé bonyolult a kérdésem. Van egy 3 szobás lakás amit párom szüleitől megvettünk. Erre 4 milliót vettünk fel, abban egyeztünk meg h ők fizetik a még fent maradt hitelt a lakásra és mi fizetjük a felvett hitelt. Mert ha a nevünkre íratnánk hitelátvállalással állítólag megnőne a hitel. Szeptemberben lesz 3 éve h itt lakunk. Most párom öccse 5 m hitelt venne fel, először a bank elutasította. Rá kb 1 hétre azt mondták elfogadta a cetelem és onnan tud felvenni. Ma jöttek és mondják h ide fog jönni egy illető a cetelemtől mert valamiféle beszélgetésre kerül majd sor a sógorommal. Nem hallottam még olyanról hogy ha valaki hitelt vesz fel akkor lakásra mennek, kivéve a provident.. Nem lehetséges h a lakásra venne fel hitelt és valójábsn azt jön majd megnézni?

2018. jan. 30. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Pont megkérdezheted tőlük ha már kijönnek

Amugy hiteltartozásos házat vettetek meg 4 millioert?ill nem is mert a neveteken sincs?akkor ez kb annyit jelent hogy a nagy semmire felvettetek 4 milliot es fizetitek vissza? Az komoly

2018. jan. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos igen... Hülyék voltunk,tudtam h nem kellene rokonnal 'üzletelni... Nagyon dühös vagyok,megkérdezem hnap. Addig viszont valaki tudna segíteni lehet h a lakásra veszi fel a hitelt? Különben miért jönne el?
2018. jan. 30. 19:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy ti akkor ő is felvehet rá igy hitelt


Amugy nem a rokon a hibás. Hitelátvállalással lehet csak ilyet megvenni. Vagy 4 millioert kivennétek aloluk a házat hogy még ők fizessék tovább a hitelt?

2018. jan. 31. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy normális választ nem kapni itt.... Abból a pénzből ők vettek egy családi házat.. Az ő ötletük volt az egész, és nehogymár elzálogosítsák a lakást amit rendbe tettünk... Mert sajnos egy putri volt......
2018. jan. 31. 08:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Csodálkozol? Számomra a kérdés is zavaros. Kinek milyen hitele van? Kié az ingatlan igazából? Az nem különösebben érdekes, hogy szóban mit beszéltetek meg. Ingatlan nyilvántartás szerint kié az ingatlan? Hitel szerződés szerint ki a hitelben az adós, adóstársak, kezes? Melyik ingatlanra van jelzálog emiatt?
2018. jan. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Párom szülei az ingatlan tulajdonosai.A lakáson még az évekkel ezelött felvett hitel van amit ők ennek megvásárlására vettek fel. Ebből ugyanannyi fizetési idő van még hátra mint abból amit mi vettünk fel nekik. Az összeget megkapták vettek egy házat, amit tőlünk visszs nem térintendő anyagi segítséggel rendbehoztak. Itt gondolok a kazán megvételére a radiátorok, a kútról a víz bevezetése fürdő konyha teljes felújítása ebből már nyilvánvaló h nem kis összegről beszélünk. Ahova mi jöttünk, nagyon lepusztult hely volt.. Fél évbe telt mire meg tudtunk csinálni mindent... Tudják hogy azért csináltunk meg mindent mert szeretnénk a hitel lejáratakor eladni, majd kertesházba költöznj a két gyerekkel. Mint írtam a sógorom 5m hitelt készült felvenni, az bank elutasította mivel még csak munkaviszonya is 3 hónapja van. Majd 1 héttel később azt mondták a cetelem negadja,állítólag kezes fedezet és minden egyéb nélkül. Érdekesnek találom,azt is h a banktól csak egy elbeszélésre jön. Akkor miért nem abba házba megy amiben élnek illetve miért jönnek ki egyeltalán ilyenről még nem hallottam hogy hitel elbírálásnal házhoz jönnek.. Remélem érthető, az illető szombaton 13-14 óra között jön. Addig örlődünk, mert párom konkrétan rákérdezett erre a szüleitől. Akiktől azt a választ kaptuk, hogy biztosan az miatt mert sok buta emberrel hitelt akarnak felvetetni s h nála nrm e erről van szó.... Tudom h a lehető legjobban elszúrtuk,de bíztunk bennük mostmár ez a helyzet áll fenn. :(
2018. jan. 31. 22:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!