Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Honnan lehet tudni, hohy nem...

Honnan lehet tudni, hohy nem éltek e vissza a bankkártyáddal?

Figyelt kérdés
Tavaly többször is vettem ki pénzt bankkártyáról,de Én kevesebbre emlékszem. Honnan tudom meg biztosan,hogy nem e másolt bankkártyával csinálták csalók??
2018. jan. 25. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Meg kell nézni a bankszámlakivonatot.
2018. jan. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
A bankszámla kivonatodon megnézed és ha olyan tranzakciók vannak amik gyanúsnak, nem rád vallanak akkor jelentsd a bankodnak.
2018. jan. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt azután írtam,miután megnéztem!
2018. jan. 26. 02:36
 4/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
50%

Így utólag, ha a kivonaton nincs gyanús ügylet, akkor legfeljebb az emlékezés segíthet. A pénzfelvételnél általában meg van adva egy hely, esetleg az lehet gyanús, hogy hol történt. Ha nem arra, ahol szoktál mozogni, pénzt felvenni, akkor lehet gond. De általában a lopott kártyaadatokat nem a környékeden, hanem a világ másik felén használják fel. Az meg elég gyanús.

A későbbiekben segíthet, ha vezeted a kiadásaidat és kpfelvételeidet. Az is, amire másnap már nem emlékszel ;)

2018. jan. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

A kártyádon nincs pénz, ezt nem ártana ésszel felérni. A BANKSZÁMLÁDON van nyilvántartva, mennyi pénzed van.

Ilyen kérdés után nagyjából pedig biztosra mondanám, hogy egyszerűen feledékeny vagy. "kevesebbre emlékszel", oké, ezzel a bank nem fog és nem tud mit csinálni. Ennyire rossz memóriával inkább vezesd a kiadásaid, plusz cetlit minden kp felvétel után kapsz, még emlékezni sem kell.

2018. jan. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Tavaly többször is vettem ki pénzt bankkártyáról,de Én kevesebbre emlékszem"


Van netbankod? Ha van, akkor egyszerű, mert minden hónapban minimum egyszer ránézel és leellenőrzöd (de akár naponta megteheted, az nem kerül pénzbe.

Ha nincs, akkor sürgősen csináltass.

De ha pl. sms értesítést kérsz, ha vásárlás vagy pénzfelvét történik, azzal is tudod ellenőrizni - csak hát az ugye pénzbe kerül.

2018. jan. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy irigyellek, hogy annyi pénzed van, hogy csak egy évben egyszer jut eszedbe, hogy lehet, nem is annyi volt... :D Félretéve a viccet: a kártyás vásárlások pl. nagyon becsapósak, mert csak odanyújtja az ember a kártyáját, főleg karácsony előtt, itt-ott vásárol, aztán hazaér és másnap-harmadnap csak néz, hogy hová lett a számláról a pénz :-)

Épp ezért, hogy magamat is "neveljem", jobban odafigyeljek a pénzügyeimre, néha készpénzzel is fizetek, "mert az jobban fáj" címszóval :-) (jobban látom, jobban érzem a hiányát) - így nem úszok el anyagilag.

2018. jan. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!