Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Társszámlából az egyik fél...

Társszámlából az egyik fél kiléphet a másik tudta nélkül?

Figyelt kérdés
2017. dec. 29. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy közös bankszámla?

Nem társszámla a neve és ezzel nem a szavaidba akarok belekötni.


Közös bankszámla ami kettő ember tulajdona, együtt lett megnyitva, megszüntetni is együtt lehet.


A megszüntetésen kívül nincs is más lehetőség, mivel egy bankszámlát nem lehet eladni, elajándékozni, átadni, az csak azé, azoké lehet aki, akik nyitották.


A megszüntetés után pedig ugyanazt a számlaszámot nem kapja meg többé más ügyfél.


Ennek nemcsak tulajdonjogi okai vannak, hanem pénzmosás és terrorizmus finanszírozásának megelőzését is szolgálja.

Csak így lehet egy átutalást vagy bármilyen műveletet vitathatatlanul valakihez, valakikhez kötni.

2017. dec. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul tettem fel a kèrdést.Van egy nő és egy férfi nem házasok .Én mindíg erről a számláról kaptam utalást a férfitől és én is neki utaltam tehát az ő nevére.Most utalni akartam beírtam a nevét és nem ment át a pénz hibát írt ki.Beírtam a nő nevét úgy át ment.
2017. dec. 29. 14:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Valami más hiba lehetett, mert a beírt névnek nincs jelentősége egy belföldi átutalásnál.
2017. dec. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van addig nem engedi amíg van olyan adat ami nem egyezzik.
2017. dec. 29. 17:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Bankon belül vagy másik bankba utaltál?
2017. dec. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Másik bankba.Ha benegyek a bankba es a szamlaszamot megmutatom kiadják a nevet?
2017. dec. 29. 20:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor az kizárt dolog, hogy a név miatt nem fogadta el az átutalást, egy bank az nem tudhatja, hogy egy másik bankban vezetett számlaszámhoz milyen név tartozik.
2017. dec. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Más a gond. A rendszernek a szám a lényeg, nem a név. A bank nem fog neked mint harmadik szemelynek információt kiadni a számla tulajdonosáról, tarstulajdonosarol, rendelkezőről stb.
2017. dec. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De ha mondom nekik a neveket akkor sem?
2017. dec. 29. 22:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor sem, de nem értem mire akarsz kilyukadni ezzel az egésszel...
2017. dec. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!