Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Raiffeisen bank! Mit jelent...

Raiffeisen bank! Mit jelent ez az üzenet?

Figyelt kérdés

Kaptam egy levelet a bakntól és fogalmam sincs hogy miről beszélnek. Röviden vagy egy sima folyószámlám amire érkezik a fizum és kész,nincs hitelem! És nem rég kaptam egy ilyen üzenetet:


Tájékoztatásul közöljük, hogy MIFID2 szabályozás bevezetésével összhangban 2017. december 29-én este a Budapesti Értéktőzsdén valamint a XETRA-ra beadott, nem teljesült megbízások törlésre kerülnek! A származékos piacra megadott megbízások törlésének időpontja 2018.01.02-án este fog megtörténni.

A törölt megbízásokat a Raiffeisen Banknak nem áll módjában teljesíteni, azok megújítása 2018.01.02-án nem fog automatikusan megtörténni. Amennyiben a fentiekkel kapcsolatban kérdése merülne fel, kérjük forduljon kapcsolattartójához!



2017. dec. 15. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg egy tájékoztató üzenet, amit minden Raiffeisenes ügyfélnek kiküldenek, de csak a tőzsdézőket érinti. Nem kell foglalkoznod vele.
2017. dec. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Direkt belétem a netbankba, hogy megnézzem, én is kaptam ilyent. 1-2 havonta jön valami ilyen üzenet, de az ilyenek ránk, mezei ügyfelekre nem vonatkoznak. Szóval ahogy az első is írja, csak szólnak, hogy a tőzsdénél valami változni fog, ha érint, érint, ha nem, nem. (téged-engem nem)
2017. dec. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor nem megyek be a bankba,időt spóroltatok nekem.Köszönöm :)
2017. dec. 15. 21:46
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A MIFID2 szabályozáson pörög most az összes bank, év elejétől lép hatályba. A befektetések, befektetők védelmének szigorításáról szól (a pénzintézetekre vonatkozik, nem tőzsdei változás), ha mezei folyószámlád van, tényleg semmi dolgod nincs. Ha majd egyszer veszel pl állampapírt akkor eléd fognak tolni több kilónyi papírt hogy írd alá, hogy ismered a kockázatokat, ismered a terméket amit veszel stb stb.
2017. dec. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!