Hogy kell pénzt utalni?

Figyelt kérdés

Most csináltattam egy bankszámlát és szeretnék pénzt utalni anyukámnak, de nem tudom hogy kell.

Van netbankom csak még sosem csináltam ilyet és nem akarom elrontani.


2017. dec. 8. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Netbankba belépsz: azonosító, számlaszám és jelszó megadása után.

Ha OTP-s, telefonra jövő sms-es belépő kódod van, akkor beírod az sms-ben kapott számot és így beérsz a számládhoz, ahol mutatja a felhasználható egyenleget.

Megkeresed az utalást (belföldi utalás) és akkor beírod az adott összeget, anyukád számlaszámát, nevét, stb. Utána figyelmesen megnézed, mindent jól írtál-e és jóváhagyod (ha otp-s vagy, akkor valószínűleg jönni fog egy másik sms az utaláshoz - azt is beírod.)

2017. dec. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És a megbízás azonosítóhoz mit kell beírni?

Azt nem kötelező kitölteni, szóval azt ki is lehet hagyni?

2017. dec. 8. 11:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mire gondolsz megbízás azonosító alatt.

Ha jól sejtem, akkor oda kell beírni az utalásnál jóváhagyásánál, sms-ben küldött kódot.

Egyszer a belépésnél kapsz egy sms kódot és egyszer az utalás jóváhagyásánál.

2017. dec. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A lényegét tekintve egyformán kell minden banknál, de hogy a netbankban pontosan hogy néz ki az bankonként eltérő egy kicsit.


Ha leírod, hogy melyik bank, pontosabb választ tud adni aki ismeri annak a netbankját.

2017. dec. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!