Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta, hogyan kezdjek hozza?

Fundamenta, hogyan kezdjek hozza?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, jövőevtol kezdek eg hosszútávú fixnek tűnő munkahelyen. Tudom a nettó fix keresetemet, és elgondolkoztam lakastakarekon mivel a szuleimnel lakom meg jelenleg, albérletre nem akarok foloslegesen költeni egyedül, ha meg a kesobbiekben úgy adódik persze kozosen bevallalok egy albit a ltp mellett.

Azzal a célzattal hogy szimplán szeretnek magamnak ilyen megtakaritasi szamlat nyitni, hogy X év múlva ha szeretnem lakas celu vasarlasba belefektethetem, megéri nyitnom eg fundamenta számlát? vagy szamomra ezzel az indokkal teljesen felesleges?


2017. dec. 8. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Sehol nincs olyan biztonságos reálhozam, mint a lakászakaréknál. Csinál meg az Erste, Aegon, OTP is. Sokszor van akció, amikor ingyenes a nyitása -50-60e amúgy-. Az időarányis gizam mindig a legrövidebb időszakra van, tehát a 4 évesre. Max. 20e/hó, de köthetsz családtagokra is.
2017. dec. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
időarányos hozam :)
2017. dec. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is megéri, és igen, van most is számlanyitási kedvezmény, nem a fundamentánál.
2017. dec. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megéri, de egy lakás önerejére nagyon nagyon sok idő múlva lesz csak elég. Én hirtelen felindulásból kötöttem egyet, aztán az életem fordult egy nagyot és ketten lettünk a párommal, aki szintén kötött egyet. Majd teljesen függetlenül vettünk fel hitelt a megvásárolni kívánt ingatlanra és azóta 4 ltp-t fizetünk, amiket előtörlesztésre fogunk fordítani. Szóval egy ltp sose rossz.
2017. dec. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kenyer79 ***** válasza:

Szia, mindenkepp hasznos, ha tudod fizetni.

Az ingyenes számlanyitás csak akkor eri meg, ha vegig tudod fizetni, es csak a megtakarítás reszt hasznalod fel.

Ha mar a hitel resze is fontos lehet szamodra, akkor az ingyenes lakas kasszak nem neked valo konstrukciók.

[link]

Itt ossze tudod hasonlítani oket.

2018. jan. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!