Olyan tényleg van, hogy valakinek 20 millás tartozása van és csak lelép külföldre?

Figyelt kérdés

A szomszédom fia.

Személyi kölcsönt vett fel, volt kezes is, illetve volt egy autóhitele, de a kocsit összetörte.

Nem fizetnek semmit. A szülők, papíron kitagadták, ezért mindent az unoka örököl, hogy ne vigyék el a házat. Papíron nincs semmije itthon.

A nőjével kint élnek Németországban, már öt éve, jól élnek. Néha jön haza. De állítólag bejelentett munkahelyük van.

Hivatalosan ide az anyjához vannak bejelentve. Néha kijönnek a bankosok, de a nő elhajtja őket, mert a fia beetette, hogy ez úgyis elévül mama.

Most engem hivtak fel, mint szomszédot, hogy mit tudok az úrról. Közöltem, hogz az urat évek óta nem láttam, az anyja él a házban, őt se tudom mikor van itthon. Nem akartam bemártani, hogy ünnepekkor keressék, akkor mindig hazajön.

Ilyet tényleg meg lehet úszni?


2017. nov. 30. 10:56
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
A behajtócégtől függ, de ha megtudják, hogy külföldön él, akkor ott is behajthatják. Elévülni nem fog, mivel a felszólításokat nyilván küldik, azzal meg húzható. A tartozás kevesebb nem lesz. Ennyire nem egyszerű megúszni.
2017. nov. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azokat küldik :)

Már a postás is panaszkodik, hogy az anyja nem veszi át.

Én nem köpöm be a banknak, annál jobban szeretem a nénit, neki bemagyarázta, hogy elévül. Ez volt a legjobb, amit mondhattam.

De ez rohadtul nem igazságos, az élet kegyetlen. Aki senkinek nem ártott pofán köpi, az ilyen csalók meg megússzák.

2017. nov. 30. 11:49
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Ő megússza, de a kezesen behajtják a pénzt, ez egyértelmű. Ezt ha tényleg kedveled a nénit, jó lenne elmondani neki.
2017. nov. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Nem ússza meg.

Ha van bejelentett munkahelye Németországban, akkor ott is megtalálják és ott is letiltják a fizetéséből.


Ha volt kezes, akkor elsősorban rajta fogják követelni a tartozást. A kölcsönöknek volt valamilyen fedezete (pl ingatlan), ezekre ráterhelik a tartozást, hiába az unoka fog örökölni, megörökli a tartozást is.


Nem olyan egyszerű elmenekülni az adósság elől.

2017. nov. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Eddig a unoka örökölte a nagyapja részét a házban, a nénié a másik fele.

Elvileg a házon nincs és nem is örökölt semmi tartozást. Egy másik ház volt.

Ezt meg nem ért, ha bejelentették Németországban, akkor ott miért nem találják meg és vonják a pénzt. Azért is ment el, mert itt elvinné a fizetését a bank itthon. Szóval ezt nagyon nem értem. Feketén lehet még mindig?

2017. nov. 30. 14:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Neked miért fáj, hogy nem fizet és jól el??
2017. dec. 2. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mert törvényellenes és szélhámos az ürge??

Nekem aztán nem fáj, csak az anyját sajnálom kicsit.


Egyébként ezt tanuljuk suliban (pénzügy), de nem fogom fe, hogy ilyen hogy létezhet. Szakmai szempontból sem. Ennyi erővel mindenki lelépne külföldre ha ennyi tartozása lenne.

2017. dec. 2. 14:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!