Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem kezdem meg a diákhitel...

Ha nem kezdem meg a diákhitel törlesztését 3 hónappal az egyetem befejezése után, mi történik?

Figyelt kérdés
Elvileg 3 hónappal az iskola befejezése után el kell kezdeni a törlesztést. Ha nem törlesztek, akkor késedelmi kamatot számítanak fel rá?
2010. jún. 1. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Késedelmi kamat, néhány felszólítólevél, végül felmondják a szerződésed és egészben ki kell fizetni az összes tartozásod.

SZerintem azt a pár ezer Ft-ot érdemesebb törleszteni...

2010. jún. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na jó, de ha nem kapok ilyen gyorsan munkát...
2010. jún. 1. 17:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Az őket nem érdekli. Akkor majd árverezik a lakásodat, foglalják az ingóságaidat, stb, szóval ugyanúgy lesz, mint bármilyen más hitel nem fizetése esetén.
2010. jún. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Késedelmi kamat jön rá, ami magas. Havi 4000 Ft-ot szerintem akkor is ki lehet spórolni, ha nincs munkád.

Ha a minimálbért meghaladó tartozást gyűjtesz össze és ez a mértékű tartozás három hónapon keresztül fennáll, akkor felmondják a szerződést és végrehajtót is küldhetnek ki rád. Ekkor egyben kell mindenestül megfizetned a kölcsönt.


Egyébként meg ezt el kellett volna olvasd a diakhitel.hu-n. Tudod, hitelt úgy veszünk föl, hogy tisztában vagyunk a feltételeivel. De most is inkább ott kellene kérdezősködnöd vagy az ügyfélszolgálatukon, nem itt...

2010. jún. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kicsit okoskodni fogok, de ha hitelt veszünk fel előre kéne gondolkodni. És akkor nem kell aggódni. "Jobb félni, mint megijedni"
2010. jún. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én még nem vettem fel a hitelt, épp most érdeklődök :D
2010. jún. 2. 09:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor ha nem lesz munkahelyed, akkor megkeresheted őket, hogy szeretnéd saját magad fizetni mondjuk csekken a törlesztőrészleteket.
2010. jún. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előzőnek! Mindenképpen saját maga fogja fizetni, nem vonja a munkáltató a fizuból. És KIZÁRÓLAG átutalással lehet fizetni. De ez mind fent van a honlapjukon.

Ha nem értesz hozzá, ne válaszolj...

2010. jún. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!