Bayerngsk kérdése:

Vihetika hazat? Udv! A cofidistol vettem fel adosagrendezo hitelt (3,9millio).

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudom fizetni ezert felfogjak mondani a hitelem nov 2dikan. Azt szeretnem kerdezni hogy a felmondastol kb mennyi ido amig elkezdik tiltani a fizetesem? Illetve van 1/5 hazam akkor elarverezhetik az egesz hazat? Ha lemondok a otod reszemrol de csak mondjuk november 5diken tudom elintezni a lemondast az mar keso? Szoval 3dikan felmondjak a hitelt de en csak 5diken mondok le atulajdonomrol ebbe belekothet a bank?
2017. okt. 30. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagy káosz van. Kicsit tisztázok neked pár dolgot, de ingyen szívességből sokat senki nem ír ide.

Viszont ha az 1/5-öd tulajdonrészed el akarod adni vagy ajándékozni, ahhoz ügyvéd kell, akkor már ezt az egész helyzetet is beszéld át vele.



Honnan tudod, hogy nov. 2-án mondhatják fel? Akkor leszel 90 napos csúszásban a fizetéssel? Az semmit nem jelent abból a szempontból, hogy van bank amelyik csak hat hónap után mondja fel, de persze a 91. napon is megteheti, csak rajta áll.


A hitelszerződés közjegyző előtt lett kötve?

Ha nem, akkor először fizetési meghagyást indítanak ellened, ami 15 nap után jogerős lesz ha nem mondasz neki ellent, utána jöhet a végrehajtás.

Közjegyző előtt kötött szerződésnél azonnal kérhető a végrehajtás.


Végrehajtás megindítása: Általában hónapok, nagyösszegű lakáshitelnél sokszor két évbe is beletelik. De nem azt jelenti, hogy ki is kell várni, nem éri meg.


Csak a saját vagyonod veheti el a végrehajtó. Hogy vihetné másét ha ő nem adós, adóstárs vagy kezes?

A háznak az 1/5-ét fogja a végrehajtó árvereztetni, ami így erősen piacképtelen lesz.


Vagyonkimentés a végrehajtási eljárásban valóban törvénysértő, de csak ha már megindult a végrehajtás.

Nov. 5-én talán még felmondva sem lesz a szerződés, de FMH-t még biztos nem kapsz, végrehajtást pedig főleg nem indítanak.


Amúgy sem a bank köt bele, hanem a végrehajtó, aki hatóság.


A többi tulajdonostárs nem akarja megvenni a tulajdonrészed? A vételár fedezné a tartozás egy részét. Nem tudom mennyit ér a ház 1/5-e reálisan.


Ha valamennyit bele tudnál így fizetni a hitelbe máris máshogy állna hozzád a bank, tárgyalni is tudnál vele.

És ha ezt még időben jelzed neki abban a pár napban biztos nem mondja fel.

Ha több százezer vagy millió forintot befizetsz egyben ráadásul, nyilván, nem is marad lejárt tartozásod, annyi elmaradásod a leírtak alapján úgy sejtem nincs.

2017. okt. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
tudom h ugyved kell,mar le is van vele beszelve hogy hogy lesz ez az egesz.a reszemet az egyik szulonek ajandekozom igy illetek mentes.onnan tudom h kaptam levelet h 15napon belul fizessem be az elmaradast vagy felmondjak(kb 3honap csuszasba vagyok a torlesztovel).nem kozjegyzo elott kotott szerzodesrol van szo.kb az ugyved is ezeket mondta el amit te.engem csak a datumok zavarnak h nem e gond h hamarabb mondjak fel a hitelt mint ahogy en elajandekozom a reszem.az ugyved no azerint van kb fel evem mig elkezdik letiltani a fizetest.ez realis?
2017. okt. 30. 13:36
 3/5 A kérdező kommentje:
a levelbe amit kaptam h 15napon belul fizessem be vagy felmondjak a hitelt az van hogy elsokent a fizetesemet fogjak tiltani ha viszont abbol viszonylag rovid idon belul nem lehet rendezni a hitelt ingatlanra is ra terhelhetik.mit jelent a viszonylag rovid ido 1ev,10ev?9evre vettem fel a hitelt esetleg ehezkepest kell viszonyitani?es meg valami eszembejutott(ezt az ugyvednonek elfelejtettem mondani) h egy testveremnek szinten van 1/5resze az ingatlanba es miatta 100ezret raterheltek a hazra de gondolom ettol en elajandekozhatom az en reszem?!
2017. okt. 30. 13:49
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, én szívességből segítek. Nem vagyok jogász, de ismerem a követeléskezelés illetve behajtás rendszerét és eljárását.


Az ügyvéd egyébként "csak" a jogi részét ismeri.


A végrehajtási eljárásban történő vagyonkimentés tilos törvényileg.

De a hitelszerződés felmondása után még nem, csak ha megindul a végrehajtás.


Az sem biztos, hogy a 90 napot meghaladó lejárt tartozás esetén azonnal felmondják a hitelszerződést.

Ez van amikor csak fél év múlva történik meg.

Az ügyvéd sem tudja megmondani, csak a hitelező tudja.



A fizetés letiltás, inkasszó, gépjármű foglalás, stb... is csak a végrehajtás megindulása után történhet meg, hiszen a végrehajtó teheti meg.


A hitelszerződés felmondása után mikor indul el a végrehajtás mint előbb is írtam, csak a Cofidis tudja.


Ha esetleg nem saját maga akar vele foglalkozni akkor eladja egy követeléskezelő cégnek a tartozásod és az fogja utána követelni tőled, ő fogja jogi útra terelni is.

Ekkor még lassabb lesz az ügy.


Hogy a fizetésed mikor kezdik letiltani senki nem tudhatja. A fél év reális lehet, de ez semmit nem jelent.


Az ingatlanra akkor terheli rá a végrehajtó (nem a hitelező) ha úgy látja hogy fizetésletiltás, inkasszó, stb... révén nem térül meg a tartozás.

Ekkora hitelnél élni fog ezzel is, az biztos. Már ha talál a neveden ingatlan vagy tulajdonrészt persze.


10 év? A végrehajtás megindulása után rövid időn belül meg fog történni, mert ahhoz nagy összegű a tartozás, hogy a fizetésedből rövid időn belül befolyjon.


A testvéred adóssága a testvéred tulajdonrészére került ráterhelésre, a tiéd a tiédre kerülne, ha nem ajándékoznád el előtte.

2017. nov. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom a segitseget,hasznos volt!!
2017. nov. 1. 14:12

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!