Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kezesnek vagy adóstársnak...

Kezesnek vagy adóstársnak fizetnie kell, ha az adós meghal?

Figyelt kérdés
Édesanyám volt az adós,folyószámla hitelt szeretett volna,de a kora miatt csak kezessel vagy adóstárssal vehette igénybe.Én segítettem neki ebben,de közben költöztünk és az iratok elkeveredtek,ezért nem tudom,hogy kezes vagy adóstárs vagyok e.Édesanyám halála igazi sokk volt.Semmi sem utalt arra,hogy ez megtörténhet.A Takarékszövetkezethez ,akiknél a folyószámla volt be kell mennem ,de ott a nekik jót mondják majd.Van erre valami általános szabály? Vagy valakinek hasonló tapasztalata? Előre is köszönöm!
2017. okt. 29. 03:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Vagy örököseként, vagy kezesként/adóstársként fogod fizetni.
2017. okt. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez nem jó hír. Azért köszönöm. Örököseként,ha jól tudom nem kellene fizetni mert semmit sem örököltem,a tartozáson kívül.
2017. okt. 29. 13:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, hogy vagy-vagy. Örököseként lemondhatsz az örökség egészéről, de ha kezes vagy adóstárs vagy, fizetned kell.
2017. okt. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Érdemes volna leülni a bankkal tárgyalni és megpróbálni megegyezni velük, veszteni valód nincs.
2017. okt. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!