Érdemes bankszámlát nyitni, ha igen, hol?
Gondoltam, hogy nyitnék bankszámlát, hogy tudjak néha aliexpress-ről rendelgetni, meg ilyesmi.
Elolvastam több bank ajánlatát is, de mindtől forog kicsit a gyomrom. Mindenféle idegen kifejezésekkel dobálóznak, amikről sehol nem találok leírást, és a legszebb, hogy mindhez oda van csillagozva, hogy változó érték. Tehát eleve drága, de még bevisznek mindenféle változó értékeket is.
Mindenki azt mondja, hogy ez ugyan olyan, mint amikor mobiltelefon szolgáltatót választottam, de azért szerintem mégse. A mobilszolgáltatók mindent közérthetően feltüntetnek a weblapjukon.
Tudtok nekem valami normális bankot ajánlani, vagy mindegyik ilyen lehúzós, és inkább hagyjam az egészet?
Én azt javasolnám, hogy ha nem tudsz értelmezni egy ügyfeleknek szóló hirdetményt, akkor inkább tanulj meg olvasni és szöveget értelmezni, utána ugorj neki ismét a projektnek.
Funkcionális analfabéták és a bankolás kombinációja soha nem vezet semmi jóra...
biztos vannak minden banknak kedvező feltételű csomagjai, de ezek is általában időszakosak, 1 évig nincs kártyadíj, számlavezetési díj stb., azokon kívül minden más pénzbe kerül. azért, hogy te néha rendelj aliexpressről, semmi értelme.
ha rá vagy kényszerítve, mert mondjuk a munkáltató arra utalná a jövedelmet, akkor érdemes.
Egy tanács: tévúton jár az, aki pusztán a díjak alapján választ bankot.
Tudomásul kell venni: a bank egy szolgáltatást nyújt, amiért fizetni kell. Hol többet, hol kevesebbet, de ingyen semmit nem adnak.
Érdekes, a ruhatárban sem jajgat senki, hogy "micsoda disznóság, az az én kabátom, csak megőrzésre adom be, most ezért fizessek?"
Havi 300-600 forintos számlavezetési díjakat számolnak fel átlagban a bankok, ami a legfosabb jövedelemhez képest is smafu. Azt kell megnézni, hogy ezért mit adnak cserébe. És ez alapján dönteni.
Ez az olcsójánoskodás a magyarok legnagyobb baja...
@1-es:
A szövegértéssel nincs bajom. Mint írtam, anno a telefonszolgáltató választás sikerült, és nem fogtam mellé, mert közérthetően volt minden leírva. És nem fogok pénzügyi főiskolát elvégezni egy bankszámla miatt. Nem hiszem, hogy "funkcionális analfabéta" vagyok, amiért nem tudom, hogy mit jelent mondjuk a csomagdíj, illetve szerintem amiatt sem kéne hülyének nézni, mert nekem irreálisnak hangzik, hogy adott egy lista, különböző árú tételekkel, aminek a végén 0ft-ra jön ki a havi díj mezőben lévő szám, vagyis az összeg. Ha a sarki boltban veszek két csokit, akkor annak az összeg miért nem nulla forint, te nagyokos?
@2-es:
Idén júniusban töltöttem be a 18-at. A szüleimtől nem hiszem, hogy túl sok jóra számíthatok a bankokkal kapcsolatban, ha képesek voltak zsinórban három devizahitelt is felvenni... :/
@3-as:
Lehet igazad van, és inkább maradnom kéne a bankszámlával rendelkező ismerőseim hajkurászásánál.
@4-es:
Én eddig úgy tudtam, hogy a bankba betett pénz kamatozik, mert a bank befekteti, stb. és ebből tesz szert bevételre, aminek egy kis részét kamat néven visszaosztja a pénz gazdájának. Azt hittem, hogy ha mondjuk 400 000-et beteszek, az nekem ott ingyen elvan,illetve kamatozik, és csak akkor kell fizetni, ha kiveszek/beteszek, illetve ha átutalok, vagy egyéb módon mozgatom.
És nem igaz, hogy az a 3-600 forint, illetve inkább mondjunk 700-1000 forintot "smafu", ugyanis ehhez még hozzá jönnek mindenféle díjak, és így születnek meg az ezrek.
Szóval 3-as válasza alapján lehet inkább elvetem a gondolatot, és távol tartom magam a bankoktól, amíg csak lehet.
"Én eddig úgy tudtam, hogy a bankba betett pénz kamatozik, mert a bank befekteti, stb. és ebből tesz szert bevételre, aminek egy kis részét kamat néven visszaosztja a pénz gazdájának."
Ez inkább úgy néz ki, hogy a pénzedet a bank elhelyezni az MNB-nél, amire a Jegybank kamatot fizet, ezt hívjuk jegybanki alapkamatnak. Ezen van egy haszna, amiből te is részesülsz, ezért adják meg általában a lekötött betétek kamatát úgy, hogy a jegybanki alapkamat -x %.
Mivel az alapkamat jelenleg a béka segge alatt van, ezért a betéti kamatok mértéke minimális.
"Azt hittem, hogy ha mondjuk 400 000-et beteszek, az nekem ott ingyen elvan,illetve kamatozik, és csak akkor kell fizetni, ha kiveszek/beteszek, illetve ha átutalok, vagy egyéb módon mozgatom."
A látra szóló kamat (amit a bent lévő, nem lekötött pénzedre fizetnek), jelenleg egységesen 0,1%. Ki lehet számolni, mekkora pénznek kell bent lennie folyamatosan, hogy a számlavezetési díjat fedezze.
Megjegyzendő, az átutalásért sem a bank szed sápot, legtöbb normális számlacsomagnál ott van, hogy 0Ft + 0,30%, mely 0,30% a tranzakciós illeték, amit az állam beszed tőlük, a bank meg áthárítja. Mert ugye pénzügyi rezsicsökkentés meg szabadságharc van...
Közelítsük meg másképp: a bank egy szolgáltatást nyújt. Ha azt szeretnéd, hogy a pénzed mindenhol mindig veled legyen, bármikor elérhesd, felvehesd vagy két kattintással eljuttathasd az ország átellenes pontjába, ehhez egy komoly infrastruktúrát kell működtetni. A GIRO sem magától működik, emberek munkája áll mögötte, amit meg kell fizetni. Az ATM-be sem terem a pénz, azt oda kell vinni, komolyan biztosítani, a gépet karban kell tartani...stb. Ha Te számlát nyitsz, ezeket a szolgáltatásokat használhatod, bármikor. A rendelkezésre állásért a bank számlavezetési vagy ügyfélkapcsolati vagy csomag vagy akármilyen DÍJAT szed, mert nekik sem a legyek hordják össze.
Azért mondom, hogy neked kell mérlegelni, hogy mire kell a számla. A drágább csomagok általában több szolgáltatást kínálnak, akkor éri meg, ha ezeket használod is.
Vannak ingyen vezetett számlák is, ezt jellemzően jövedelemhez kötik, többnyire 150 ezernek kell havonta érkeznie ahhoz, hogy 0Ft legyen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!