Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Devizaszámlát nyitni Euro...

Devizaszámlát nyitni Euro vagy zloty alapút nyissak, ha Erasmussal Lengyelországba megyek, de euroban kapom majd az ösztöndíjat?

Figyelt kérdés

2017. okt. 23. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha zloty alapú számlára érkezik az Erasmus ösztöndíj, akkor csak egyszer, a jóváíráskor történik konverzió.

Ha viszont euró alapú számláról vásárolsz zlotyban, akkor minden alkalommal.

Lehet, hogy a bank felszámol díjat, a váltáson kívül azért is, hogy a számla devizanemétől eltérő jóváírást fogad a számla, de még mindig kisebb veszteség, mint a rendszeres kártyahasználat okoz.


Persze azt feltételezve, hogy az euró-zloty árfolyam nem fog nagyon jelentősen kimozdulni időközben.


Viszont:


Tanácsos lenne átnézni, hogy melyik bank milyen kondíciókkal kínál zloty alapú számlát, már ha kínál.

Ha csak kevés kínál és nagyon drágán, akkor tovább kellene keresni, mert euró alapút mind kínál és lehet, hogy van amelyik alacsony költséggel.

Mert egy magas havi díjú, kártyadíjú, stb... zloty számla nem biztos, hogy a végén jobb lesz mint egy alacsony költségű eurószámla.

2017. okt. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.


Felléptem újra az oldalra mert valami másik kérdésre választ várok, megláttam a kérdést és eszembe jutott, hogy valamit kihagytam. :)


Az OTP például a devizaszámlái közül csak az euró alapúhoz ad bankkártyát. Érthetetlen hogy miért.

Lehet, hogy másik bank is van ilyen. Erre is figyelj.

2017. okt. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!