Bankal még megegyezhetek?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet önállo bítósagi vègrehajtótól. 15 napom van fellebbezni. Bankal ilyenkor aki felè tartozom meg tudok mèg egyezni? Vissza vonhatják mèg a vègrehajtást?
2017. okt. 16. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem igen. De sürgősen menj be és kérj részlet -fizetést. Lássák hogy van fizetési hajlandóságod.Egyébként a végrehajtónál is kaphatsz részletfizetést de max 1 évre akármennyi is a tartozásod.
2017. okt. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Utana nèztem ès sok lenne mèg 1 èvre is. Ha egyáltalán megadna a vègrehajtó. A bankal jobban járnèk. 200 a tartozás ès a vègrehajtó 400-at kèr.
2017. okt. 16. 09:10
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Milyen hiteled volt? 200 ezer forint nem nagy tőketartozás, emiatt kérdezem.



A bankkal lehet hogy könnyebben tudsz megegyezni, de a tartozás akkor is 400 ezer forint.


A tőketartozásra rákerült az ügyleti kamat, a késedelmi kamat, a felszólítások díja, esetleges egyéb díjak.

Utána a fizetési meghagyás díja (közjegyző díja), majd a végrehajtási eljárás díja.


Ezeket a bank már megelőlegezte, de az adós tartozását gyarapítja.

2017. okt. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Számla hitel volt
2017. okt. 16. 09:44
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Ha át van adva végrehajtónak, akkor hiába "bankkal jobban járnék" (mellesleg azt eddig is megtehetted volna), akkor is ki kell fizetni a végrehajtó díját és a kamattartozást is, tehát jól írják, hogy a tartozás attól még 400 ezer ft.


Mindenképpen azt javaslom, a végrehajtóhoz menj és azzal próbálj egyezkedni, ugyanis ha a bankhoz mész és ott egyezkedsz, könnyen járhatsz úgy, hogy a végrehajtó nem tud róla, vagy ha tud, akkor is be akarja hajtani az Ő munkadíját is és akkor ketten fognak zaklatni - szóval ne hagyd ki a végrehajtót, azzal egyezkedj.

És még egy fontos dolog: ha megegyezel a végrehajtóval egy havi részletfizetésben, akkor nagyon pontosan fizesd, különben felmondják a szerződést és egy összegben végrehajtják, zárolják a számládat, stb - az sokkal kellemetlenebb tud lenni.

2017. okt. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megegyeztem a bankal.
2017. okt. 16. 12:20
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Oké, de a bank nem fogja "visszahívni" a végrehajtót - ettől még az is fog követelni rajtad a munkadíját. (5-ös)
2017. okt. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30%
Ja, és ha nem jelentkezel a végrehajtónál, akkor lehet, az nem is fogja tudni, hogy megegyeztél a bankkal és érvényesnek tekinti a követelést ás zárolni fog. Szóval ne hagyd ki a végrehajtót, ott is jelentkezz.
2017. okt. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!