Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Inaktiv bankkártyán látjuk az...

Tele kérdése:

Inaktiv bankkártyán látjuk az összeget, ha van rajta?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy bankkártyám,de nemtudom hogy aktiválva van-e.Már kértem le egyenleget négyszer,elvileg aktiválva van,de utaltak is már rá elvileg,de én nem látom.Lehetséges hogy nincsen megfelelően aktiválva,és nem látom hogy van rajta pénz?


2017. okt. 12. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
A bankkártya teljesen mindegy, a számlát kell megnézni.
2017. okt. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát az a helyzet, hogy a pénz NEM A KÁRTYÁN VAN, hanem a bankszámlán.

Ha van netbanki hozzáférésed, akkor nem kell hozzá kártya, hogy ránézz a számlára - csak az azonosító, a számlaszám és a jelszó és máris meg tudod nézni, van-e pénz a számlán.


Elvileg aktiválva, elvileg utaltak - túl sok az elmélet :-)

A gyakorlat meg az, amit fent írtam :-)

2017. okt. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem,bocsi igen a számlára gondoltam,csak már idegesitett,hogy mi a fene van vele,és nemtudom hogy van-e ilyen,hogy nem látjuk az összeget.Nincs sajnos interneten hozzáférésem.
2017. okt. 12. 18:02
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos túl sok az elmélet,igen.Az van irva a papirra,hogy sikeres tranzakció után aktiválják és zárójelbe bennt van hogy egyenleglekérdezéssel is.De nem értem,hogy ha igy is lehet aktiválni,akkor minek van a bankautomatáknál olyan opció,hogy kártya aktiválás? Aktiválás esetén nem küldenek sms-t hogy aktiválva lett?
2017. okt. 12. 18:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Miről beszélsz tulajdonképpen? A számla rögtön aktív. A kártyát kell aktiválni. Ha utalnak a számládra akkor azt megkapod, akármi van a kártyáddal. De ez nem aktiválja a kártyát. Viszont egyenleglekérdezés és pénzfelvétel igen. Na ha ez nem sikerül, vagy azt írja, hogy nulla van rajta, akkor nincs pénz a számládon, mert nem utaltak, vagy mert még nem kaptad meg. Ennyi.
2017. okt. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem,szóval akkor ötletem sincs,miért nem kaptam meg a pénzt.Köszönöm a válaszokat.
2017. okt. 12. 19:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!