Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Új pinkód igénylése atm-n?

Új pinkód igénylése atm-n?

Figyelt kérdés
Ma pénzt probáltam felvenni a kártyámról,és be is engedett (ugye a pin az kellett ehhez)az összeg felvételi részig meg a bevitel elfogadásig... nyomom a zöld gombot és várom, hogy jöjjön a pénz, erre pedig hibás pinkódot ír... ezt még 3x eljátszottam neki, mert 5x-re már nem mertem. A másik az? Hogy ugyan úgy lehet atm-en pint változtatni, de akkor milyen adatokat kér, ha eleve hibásnak véli a pinemet?

2017. szept. 28. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sok ATM úgy működik hogy ha beírod a pint nem írja rögtön hogy nem jó (tehát nem úgy történnek a dolgok mint pl. a boltban) - hanem akkor amikor magát az operációt végre kell hajtani.
2017. szept. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az előző jól írja. Ez azért van így, mert amilyen adatokat megadsz (PIN kód, kp.felvételt szeretnél, összeg) egy adatcsomagban továbbítja a szerver felé, nem minden lépést külön-külön.



A kérdésed lényegére válaszolva:

Ha a PIN kódot nem fogadja el akkor módosítani sem tudod, hiszen így egy talált, lopott kártya PIN kódját bárki megváltoztathatná, utána visszaélhetne vele.


Nem is minden bank engedi ATM-n módosítani a PIN kódot.


Próbáld ki másik ATM-n is, hátha esetleg technikai probléma volt, de ha akkor sem megy, akkor menj be a bankfiókba.

Bankfüggő, hogy mit lehet ilyenkor tenni. Ugyanahhoz a kártyához központilag új PIN-t gyártanak, új kártyát kell igényelni, stb...

Nem írtad, hogy melyik bankról van szó.

2017. szept. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Mas atmn se mukodott, igy muszaj leszek elmenni egy bankfiokba.
2017. szept. 29. 19:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!