Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért csak banktól/egyéb...

Miért csak banktól/egyéb pénzintézettől lehet kölcsönt/hitelt igényelni?

Figyelt kérdés
Létezhetnek - szerintem sok esetben/embernél - olyan helyzetek amikor nem tud bankhoz/egyéb pézintézethez (pl- Provident, Cofidis, Cetelem) fordulni valaki, de pl. ingatlanfedezete lenne a kölcsön/hitel visszafizetésének biztosítására. Miért nem oldható ez meg másképpen?
2017. szept. 23. 20:26
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
9-es: Nem értem a kérdésedet. Ahogy írtam egy örökölt ingatlanról van szó, amit egyedüli gyermekként örököltem. A hagyatéki eljárás már lezárult, tehát a nevemen van az ingatlan ami a fedezet lenne.
2017. szept. 23. 22:44
 12/21 anonim ***** válasza:
60%
ÉS akkor itt most mit szeretnél?
2017. szept. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
8-as: Uzsorásokat nem ismerek, a meglehetősen szűkös baráti/ismeretségi köröm sem ismer, de őszintén szólva nem is szeretnék kapcsolatba kerülni velük.
2017. szept. 23. 22:52
 14/21 A kérdező kommentje:
12-es: Leírtam már egy korábbi válaszomban, hogy egy amolyan "áthidaló hitelt/kölcsönt" 3-4 hónapra, amíg az örökölt ingatlant értékesítem, csak ha a bankok/egyéb pénzintézetek nem jöhetnek szóba (ezt is leírtam már korábban, hogy miért nem), akkor miért nem oldható ez meg másképpen?
2017. szept. 23. 23:04
 15/21 anonim ***** válasza:
50%
Létezik bank ami ad ilyen hitelt (egyik hárombetűs és M az első), áthidaló hitelnek hívják meglepő módon
2017. szept. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

23.27-es, semelyik bank nem ad még áthidaló hitelt sem igazolható jövedelem nélkül.

Kérdező, csak ismeretségi, rokoni körben hajlandóak az emberek áthidaló jelleggel pár hónapba kölcsönözni. Te ezen miért csodálkozol és miért nem érted meg? Elvileg találhatsz olyan magánszemélyt, aki befektetési céllal, biztosíték fejében, pl magán jelzálog bejegyeztetésével az örökölt ingatlanodra nagyobb összeget adna kölcsön, de ezzel az a baj, hogy ha csak pár hónapra kell a pénz, ebben nem igazán van üzletet egy magánbefektető.

2017. szept. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
helyesbítés "nem igazán lát üzletet egy magánbefektető"
2017. szept. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
16-os: Köszönöm a válaszodat. Igen, igazad van sajnos a bankoknak mindenképpen kell papíron igazolható jövedelem, hiába van az embernek egy, az igényelt összeghez képest többszörös ingatlanfedezete. Ez az amit igazából nem értek. Ez egy ördögi kör, ebből szerettem volna valamilyen megoldást találni. Tudom, hogy ilyen esetben a rokoni/baráti/ismeretségi kör lehet az elsődleges megoldás, csak sajnos, ahogy korábban egy válaszolónak már írtam, nálam ez kiesik, mert rokonaim gyakorlatilag nincsenek, a szűkös baráti/ismeretségi körömet, pedig már megkérdeztem, nincs olyan aki akkora összeget akár csak rövid távra is nélkülözni tudna, amennyire nekem szükségem lenne. A befektetési jellegű ötleted szerintem jó és megvalósítható lenne részemről. Szerintem egy befektető részére is van benne potenciál lévén, hogy nem banki betéti kamat szintű lenne a hozam.
2017. szept. 24. 18:22
 19/21 anonim ***** válasza:

Oké, játszunk el a gondolattal...

Tegyük fel, hogy valaki ad kölcsön 1 milliót, megcsinálod a lakást. Jelzálogjog bejegyezve rá, mert ugye valami biztosítékot a kölcsönadó is szeretne.

Tegyük fel, ér 5 milliót (most csak a hasamra ütöttem), de Te 6 millióért hirdeted meg, mert nyilván minél többet akarsz nyerni rajta. Hónapokig nem jön a kutya sem... Akkor mi van? Vár a kölcsönadó a pénzére, amíg el tudod adni, akár évekig?

Vagy nézzük a másik oldalról: jön egy vevő, kikéri a tulajdonlapot, látja, hogy van rajta 1 millió jelzálogjog.

Az bizony neki is macerás - inkább továbbáll és vesz egy tehermentes ingatlant.

És mi a garancia arra, hogy amikor már a vevő kifizette Neked az árát, akkor a kölcsönadó is megkapja a pénzét?

Nem olyan egyszerű ám ez, mint ahogy elgondolod...

2017. szept. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
19-es: Nekem, mint eladónak nem az az érdekem, hogy hónapokig áruljam az ingatlant. Piaci áron szeretném értékesíteni (ami egyébként 7-7,5 millió forint) és mivel egy alacsony rezsijű 1,5 szobás panellakásról van szó ami nyugat-dunántúli megyeszékhelyen található,(nem Borsodban egy düledező, romos ház) szerintem teljesen reális a kb. 3-4 hónapos eladási idő (még az is lehet, hogy kevesebb időt fog igénybe venni). Az meg, hogy egy 7-7,5 millió forint értékű lakásra be van jegyezve egy 1 millió forintos jelzálogjog nem hiszem, hogy akkora hátrány lenne, itt nem egy svájci/devizahiteles adósságban úszó ingatlanról van szó (Még azokat is akik akarták eladták, nem elárverezésre gondolok). A befektető meg mindenképpen visszakapja a pénzét, hiszen a bejegyzett jelzálogjogot csak akkor törlik a tulajdoni lapról, ha ki van fizetve pl. úgy, hogy kérek 2 millió forint foglalót a vevőtől és abból kifizetem az 1 milliós bejegyzett jelzálogjogot (és még a 4 havi hozamra is marad a foglalóból pénz). Én az egész ügyletet egyszerűnek látom, de biztos velem van a baj...
2017. szept. 24. 23:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!