Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A jövedelem igazolásnak utána...

A jövedelem igazolásnak utána néznek?

Figyelt kérdés

Én most KATA-s vállalkozó vagyok így nekem a NAV adja ki az természetesen annyi amennyi.

De meg fogom szüntetni és sima minimálbéres munkás leszek egy vállalkozásban.


Párom tavaly vette hitelre az autóját, akkori munkahelyén szakmunkás minimálbéren volt 90-100 között kapott készhez, ha volt túlóra 120.

Amikor a cégtől kértünk merkantilos jövedelem igazolást le küldtek egy papírt, hogy 150 a nettoja.

1 napon belül küldték le az igazolást és aznap még el is küldtük a banknak és el is fogadták.


Kérem csak normális válaszokat mert tényleg nem tudom hogy zajlik ez ha a munkáltató tölti ki az adatokat.


Köszönöm előre is :)


2017. szept. 23. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
A munkahelyet szokták felhívni, hogy egyeztessék az igazoláson szereplő adatokat. Máshogyan nem tudják ellenőrizni.
2017. szept. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval ha én be vagyok jelentve minimálbérre és kapok kézhez 80at de a papírra a munkáltató mást ír nem tudják ellenőrizni?

Ennek lehet valami következménye? Mert ez nem valami adócsalás, hiszen a hitelt az alany fizeti.

Köszönöm amúgy a választ :)

2017. szept. 23. 10:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon akarnák, tudnák ellenőrizni. A legálisan kapott jövedelem megjelenik a bankszámlán, ha kevesebbet utalnak, mint ami a papíron van, kérhetik, hogy igazolják a többit. Mondjuk be vagy jelentve úgy, hogy kapsz 120 nettót a pír szerint, a bankszámládra rendszeresen 90 jön csak. A maradék 30 akkor, ha kp. kell legyen valami átvételi elismervény, pénztárbizonylat, akármi. Normális helyen mindent le kell papírozni, aláirattatni, hogy át lett véve, különben hamarosan nem lesz áttekinthető.

Most az, hogy nem járnak tételesen utána, nem precedens, erre ne alapozz.

2017. szept. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"A legálisan kapott jövedelem megjelenik a bankszámlán"


Kivéve ha kp-ben kapja...

2017. szept. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Alapesetben a munkáltatói jövedelemigazolást a munkáltatónál leellenőrzik és ezzel készen van.


Sokan csaltak már ezzel, ahol a munkahely is benne volt a bűncselekményben.


A bank bekérhet NAV-tól is igazolást, ha az ügyfél hozzájárul. Ezt még a hitel folyósítás előtt van értelme megtenni.


Ha a bankban felmerül a gyanú és feljelentést tesz, akkor viszont a rendőrség be fogja kérni a NAV-tól és ki fog derülni a csalás.



De ha rendben törleszti az adós a hitelt, akkor a bank nem fog ellenőrizni ilyeneket.


Viszont egy nem teljesítő hitelnél, a bank nagyon gyakran azt is megvizsgálja, hogy szabályosan lett-e engedélyezve a hitelfelvétel.

Ami magában foglalhatja azt is, hogy vajon minden dokumentum valós és valós tartalmú volt-e.


Ha mondjuk évek telnek el a hitelfelvétel és a törlesztési problémák között a bank lehet, hogy eltekint ettől az ellenőrzéstől.

Főleg ha közben azt is látja, hogy munkahely változás is történt, hiszen önmagában az nem szerződésszegés és főleg nem bűncselekmény, hogy a hitelfelvételt követően megváltozik valami ami a jövedelemigazolás időpillanatában az igazoláson szerepelt.


Az utólagos ellenőrzés bankonként eltérő és az is nagyban befolyásolja, hogy milyen jellegű hitel és mekkora összeg van még hátra.

Egy húszmilliós ingatlanhitel esetén biztos, hogy sokkal szigorúbb eljárásokat alkalmaz, főleg ha még sok van hátra belőle, mint egy félmilliós személyi kölcsönnél, aminek a futamideje esetleg hamarosan le is telik.

Persze ez nem jogszabályon alapszik, hanem a saját belső szabályzatuk határozza meg.



Amire én nem jöttem rá, hogy a te eseted hogyan kapcsolódik a párodéhoz?

Először a sajátod írod le, de sehol nem szerepel a leírásban az összefüggés.

2017. szept. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ!

Párom a családi vállalkozásban alkalmazott, minimálbérre van bejelentve de többet keres 80 utalás megy a számlára. de teljesítmény függően van, hogy dupláját megkeresi és azt kézbe kapja (túlóra, extra rendelések).


Legális lenne a 160 nettot feltüntetni?

2017. szept. 23. 12:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Hihetetlen a szövegértés hiánya... TUDJA IGAZOLNI A MÁSIK FELÉT?? Ezt tessék már megérteni. Ha kp-ban kapja, van róla papír, nála átvételi elismervény, a cégnél pénztárkiadás bizonylat. Ha nincs, akkor feketén kapja, nagyon nem kéne beleírni, mert nem adózott utána...
2017. szept. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Én szoktam kollégáknak kitölteni munkáltatói igazolást (bár nem az én dolgom lenne, csak én vagyok az írástudó és én tudok gépről pár adatot a megfelelő helyre bemásolni). Néhány nappal később általában keresik az adott banktól az ügyvezetőt vagy a gazdasági vezetőt, vagy a munkaügyist. És általában a munkáltatói igazolást kapott ember felől érdeklődnek.
2017. szept. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A bankot az a jövedelem érdekli, amiről papír van. A zsebbe kapott kp. ebbe a körbe nem tartozik. Olyan cég pedig kevés van, aki örömmel vallja be, hogy hja kérem, mi aztán zsebbe is fizetünk. Megjegyzem még bőven ráérsz, mert 3 hónapon belüli munkaviszonynál szóba sem fognak állni veled.
2017. szept. 25. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!