Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diák hitel és személyi kölcsön...

Diák hitel és személyi kölcsön üti egymást? Vagy fel lehet mindkettőt venni?

Figyelt kérdés

Nincs szerencsére egyik sem nekem, csak szimplán érdekel.

Ha jól tudom csak 1 személyi kölcsönt lehet felvenni, de a diák hitel is annak számíthat, vagy lehet diákhitel mellé személyi kölcsönt is felvenni?


2017. szept. 14. 13:07
 1/3 xswerdy ***** válasza:
ez az adott banktól függ, hogy hány, és milyen típusú kölcsönt enged felvenni, általános szabály nincs rá, hogy ne lehetne több személyi kölcsönöd.
2017. szept. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Szóval akkor ezek szerint fel lehet venni diákhitelt és személyi kölcsönt is egyszerre?


Vajon a diákhitel személyi kölcsönnek számít?

2017. szept. 14. 13:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Üdv! Hitelezéssel foglalkozom. A diákhitel nem számít személyi kölcsönnek. Annyi hitelt lehet felvenni (és ez általános szabály), amennyit a jövedelem megenged. Tehát van rá általános szabály. Ez annyit jelent, hogy :

1. eset: A nettó kézhez kapott béred 400 000 Ft-nál kevesebb: A jövedelmed felét költheted hitelekre, azon felül nem vehetsz fel. Tehát ha 120 000 Ft-ot keresel, akkor 60.000 ft lehet maximum a hiteleid törlesztője, nem több.

2. eset: 400 000 ft feletti nettó bér esetén: A jövedelem 60%-a lehet hitel törlesztő, pl keresel 400.000 Ft-ot, így 200.000 Ft lehet a maximum törlesztőd, bármilyen banknál.

Remélem tudtam segíteni :)

2018. febr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!