Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudnék lakást/házat...

Hogyan tudnék lakást/házat venni? Milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Nemrég fejeztem be a sulit. Kb fél éve kezdtem el dolgozni és szeretnék venni egy lakást vagy házat adott esetben akár hitelre. (Nem szeretnék 150e fizetni albérletre ami soha nem lesz az enyém) 22 éves vagyok. Van valamilyen fajta lehetőségem?


A segítőkész válaszokat előre is köszönöm!


2017. szept. 9. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Dolgozol, félreraksz, veszel.


Dolgozol, félreraksz, hitelt veszel fel.

2017. szept. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi. :) kicsit bővebben.. vélemény,tapasztalat, kockázati faktor stb...
2017. szept. 9. 14:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Először is, kell hozzá önerő. Ma már ez elvárás. Általában az ingatlan értékének a 20 százaléka. Ha ez megvan, akkor tudsz hitelt felvenni. Ha azonban nagyobb összegről van szó, akkor kellhet adóstárs, vagy kezes, illetve ha csak 20 százalék önerőd van, akkor a megvásárolt ingatlan nem fogja fedezni a hitelt, tehát kell plusz fedezet.

Úgyhogy nem könnyű. Amit tenni tudsz, hogy dolgozol, dolgozol, félreteszel, ahogy az 1-es is írta. Valószínűleg még jó pár év, mire eljutsz odáig, hogy házat tudj venni önerődből.

2017. szept. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gyűjtesz még fél évig + szüleidtől kérsz önerőre és lakáshitelt veszel fel.


Otthon laksz és havi 200-t félreraksz, 2 év alatt megvan az önerő, majd hitel.


Szobát bérelsz és havi 120-at félreraksz, 4 év alatt megvan az önerő, majd hitel.


Rezsivel 150-ért bérelsz lakást 50-et félreraksz 9%-os kamatra, a félrerakott pénzed kamata és a bérleti díj kioltják egymást idővel.

2017. szept. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Közgazdászként szeretnék számotokra egy érthető magyarázatot adni erre az ingatlanpiaci jelenségre, a konkrét kérdést viszont én sem tudom megválaszolni, mivel nem vagyok jós.

Nos, először tisztázni kell egy makro szintű összefüggést. A jegybank gyenge oldali beavatkozása révén a hazai fizetőeszköz ú.n. alapkamatát a monetáris politika révén tudja növelni, illetve csökkenteni. Egy gazdaságban, ha a jegybanki alapkamat értéke alacsony, az emberek beruháznak, mivel nem érdemes a bankban tartani a pénzt, ergó több pénz lesz a gazdaságban ami fellendülést eredményez. Ennek velejárója az, hogy a bankok OLCSÓN tudnak hitelt kihelyezni. De figyelem! Az MNB jegybanki alapkamatához hasonló 1 százalék alatti alapkamat egy bajban lévő gazdaság jellemzője. Az emberek a 2008-ban elfeledett árfolyamkockázatot most kamatkockázatra cserélik, ugyanis senki ne gondolja azt, hogy a forint alapú hitel szent és sérthetetlen, egyenletes törlesztést tud biztosítani. Másrészt a világ mióta világ, sosem volt ingyen pénz. Senki se gondolja, hogy létezik kockázatmentes befektetés, hogy airbnb-ből majd a hite,l kifizetése után is megmarad a lakás vételárának háromszorosa. Ezt el kell felejteni, mint azt is, hogy az albérletesekre mindent át lehet maradéktalanul terhelni. És ha mindenki úgy gondolkozna, hogy vesz fel hitelt és inkább fizeti a sajátját? Akkor hol maradna az albérletpiac keresleti oldala?

Emberek, gondolkozzatok el, mert ez sehol se jó. És mindenki addig nyújtózkodjon, amíg a takarója ér, és akkor lesz megint normális egyensúlyi ár.

2017. szept. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hiába adja a bank a 2-3%-os hitelt, kiadással le lehet húzni az embereket 8-9%-ra.
2017. szept. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!