Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nekem utaltak, nem az enyém a...

Maara kérdése:

Nekem utaltak, nem az enyém a pénz. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Szabadságon voltam, utaltak nekem fizetéskor pénzt. Úgy tudtam, hogy fizetetten vagyok, az utalt pénz elköltése után derült ki, hogy nem fizetetten voltam. Azt hittem, hogy az az én fizetésem, ezért el is költöttem. Utólag derült ki, hogy az exem fizetése jött a számlámra.

Mit tehetek ez esetben?



2017. aug. 22. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Érdekes. Közös számla ? Azért nekem írja ,hogy honnan jön az utalás. Vissza kell adni neki .
2017. aug. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

100% hogy vissza kell adni.


Ne próbálj semmivel trükközni, mert végsősoron a bíróság úgyis azt fogja megállapítani hogy a pénz nem a tiéd volt és a felmerülő költségeket is neked kellesz fizetni.

2017. aug. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Jogalap nélküli gazdagodás. Vissza kell adnod természetesen.
2017. aug. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%

Nem akarja megtartani, kedves eddig válaszolók!


Átutalod neki.

2017. aug. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Senki nem írta ,hogy meg akarja tartani ...de az ellenkezőjét sem írta a kérdező. Kérdést tett fel ha jól látom ... Kedves utolsó
2017. aug. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

a számla nem közös, ezért nem is értem, hogy miért az én számlámra jött az ő fizetése.

a kérdést azért tettem fel, mert nem tudom, hogy ilyen esetben mitévő legyek.

2017. aug. 22. 19:33
 7/7 A kérdező kommentje:
és azért nem tudtam,hogy honnan jött az utalás, mert nem volt még aktiválva a bankkártyám, smst sem kapok, be kellett mennem a bankba ahhoz, hogy levegyem a pénzt.
2017. aug. 22. 19:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!