Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha visszafizetem a lakáshitelt...

Ha visszafizetem a lakáshitelt, az eladási árat kell néznem vagy a köztes árat?

Figyelt kérdés
Van ugye a vételi ár,az eladási és a köztes ár. MI alapján kell akkor visszafizetni a svájci frank alapú lakáshitelt?
2010. máj. 25. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Laikusként: szerintem a hitelszerződésedet, meg az értesítőidet kell nézned. Hogy mennyi a tőke+kamattartozásod. A hitel az pénzalapú, ők egy meghatározott összeget adtak neked, és neked azt kell visszafizetned a kamataival együtt. Az csak egy szerződési feltétel, hogy ezt az összeget lakásra kell fordítanod, de konkrétan a hitelhez a háznak semmi köze.
2010. máj. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja bocs, félreértettelek. Szóval a CHF árfolyamokra vagy kíváncsi...

Akkor a válaszom: nem tudom :(

2010. máj. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

...viszont ha már belespamoltam a kérdésedbe, akkor utánakerestem neked. És azt találtam, hogy a vételi szerint.


[link]


Idézet:


"Azt szinte mindenki tudja, hogy a legkedvezőbb ingatlanhitelek közé tartoznak a svájci frank alapú hitelek, ám azt kevesen tudják pontosan, hogy bár ez esetben mondjuk 10 millió forintot folyósít a bank - ha az ügyfél azt kéri -, ám a tartozást svájci frankban tartja nyilván, és svájci frankban határozzák meg a havonta fizetendő részlet nagyságát is. A jelzáloghitel minden tekintetben a svájci frankhoz rögzített, amelynek következtében már a folyósításkor is történik egy átváltás. Ennek során természetesen a bank számára kedvezőbb, azaz a vételi árfolyamon számolják ki, hogy a forintban megnevezett hitelösszeg esetén mekkora lesz maga az adósság a svájci devizában. Olyan árfolyammal számolnak tehát, mintha a bank megvenné tőlünk a frankot és forintot adna cserébe."

2010. máj. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Most már engem is érdekelne,hogy melyiket kell...teljesen összezavarodtam :S

Vételi vagy eladási árat kell számolni hitel visszafizetésnél?

(Úgy gondoltam eladásit,de ugye nem mindegy...örülnék,ha vételi lenne mégis :) )Köszi előre is.

2010. jún. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az eladási árat (a magasabbat) kell nézned.

Ez nemcsak bankonként és naponként, hanem napjában többször is változik. Persze "véletlenül" mindig az aznapi legmagasabb árfolyamon történik az átváltás.

2011. jún. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!