Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkeretnek mennyi a kamata?

Hitelkeretnek mennyi a kamata?

Figyelt kérdés
Nem teljesen ertem. 300e-ig tudok lemenni. Ezt nyilvan nem fedezi a fizum. Viszont ha mondjuk 80ezerig megyek le, ami visszatoltodik fizukor, akkor ujra le tudom venni? Mennyi a koltsege ennek az egesznek? Van valami szazalek? Es azt mikor vonjak le? Havonta v ev vegen egyben? De ha azt levonjak, ugyanugy le tudok menni -300ig. Tehat nem ertem nekik miert eri meg.. Eletem vegeig hasznalom a penzuket "ingyen" ? Hisz visszafozetem de rogton le is tudom venni megint.
2017. júl. 28. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Azért éri meg, mert az emberek szeretnek többet költeni, mint amennyi a pénzük, lehetőségük.

Pl. ha Neked 80 ezer ft a fizetésed, de hirtelen elromlik a telefonod, akkor nyilván nem fogsz 6 hónapig spórolni egy új telefonra, hanem megveszed a hitelkeretből - s máris beleestél a kb. 30 %-os hitelcsapdába.


Bemásolom egy másik kérdezőnek régebben adott válaszomat - hátha így jobban megérted:


"Na, akkor, hogy tiszta legyen.

Ha ez folyószámla hitelkeret, akkor a következőképpen néz ki:

- van hitelkereted mondjuk 300 ezer ft, fizetésed 150.000.

Hozzányúltál a hitelkerethez, tegyük fel, csak keveset használtál fel, mondjuk 50 ezret. Megérkezik a fizetésed, a 150 ezer ft, ekkor automatikusan levonja az 50 ezret + a hitelkamatot, mondjuk 54 ezer ft-ot összesen - így ez azt jelenti, hogy ebben a hónapban a szabadon elkölthető fizetésed már csak 96 ezer ft lesz - cserébe következő hónapban már "tiszta" leszel - nem kell hitelkamatot fizetni. Ha nem tudsz ezen a kereten belül maradni és megint a teljes fizetésedet elköltöd, akkor következő hónapban megint levonja az 50 ezret, de ekkor megint 4 ezer ft-odba kerül, a hitelkamat.

Ha mondjuk a maradék 96 ezres fizetésed helyett ebben a hónapban 120 ezret költesz - pedig nem lehetne annyit - akkor a hitelkeretedből megint 24 ezret elhasználtál + arra is számol kamatot. Szóval csak okosan :-)"

2017. júl. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ertem... de ezek szerint ha kovetkezo honapban megint minuszba megyek, megint betudja a tartozasomba, plusz levonja a kamatot. Tehat ugyanugy megmarad a fizum+a keret, aztan kovetkezo honapban megint.. erted? Ezert kerdezem h a vegtelensegig ezt jatszom?
2017. júl. 28. 18:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Na akkor kezdjük elölről: van 300 ezer ft hitelkereted - lemész 80 ezer ft-ig. Igen, amikor megjön a fizud, akkor visszatölti + kamat. "Játszhatod" ezt a végtelenségig, illetve mégsem. Pl. ha megszűnik a munkahelyed és megkapod az utolsó fizetést, akkor is feltölti, de 0 ft-on fogsz állni (mert előtte már elköltötted azt a 80 ezer ft-ot - és ott állsz egy fillér nélkül. Tehát a következő fizetésig 1 hónapig nem lesz miből megélni.

Ráadásul, ha megszűnik a rendszeres jövedelem, akkor a bank felmondja a hitelkeret szerződést.


Vagy pl. betegállományba kerülsz, kevesebb fizetést kapsz, akkor nem tudja teljesen feltölteni, így mínuszban maradsz (pl. 80 ezer helyett csak 40 ezret kapsz, akkor 40 ezer ft mínuszban maradsz + kamat)

2017. júl. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!